Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Movie Games tworzy podmiot wyspecjalizowany w portowaniu gier na konsole

14 marca 2019 roku Movie Games S.A. podpisała list intencyjny z Drageus Games S.A., zgodnie z którym zostanie powołana do życia nowa firma.

M.D. Games będzie odpowiedzialna za wykonywanie portów gier wyprodukowanych przez Movie Games, dzięki czemu będą one dostępne na konsole Nintendo Switch, Play Station, i Xbox. Firma ma w planach również dostarczanie usługi do innych podmiotów na rynku.

Portowanie gry polega na dostosowaniu jej specyfikacji technicznej do wymagań platformy innej niż ta, na którą była pierwotnie tworzona, np. z platformy PC na konsole. Dzięki portowaniu wydawcy gier znacznie zwiększają dostępność swojego produktu, poszerzając grono odbiorców o użytkowników innych urządzeń.

Wśród portowanych na konsole gier, wydanych przez Movie Games, znajduje się już VSR: Void Space Racing – produkcja, która pojawiła się na liście TOP 20 globalnej sprzedaży Nintendo Switch. Spółka zapowiedziała również wydanie na tę konsolę swojej flagowej produkcji, która przyniosła największy sukces sprzedażowy na PC, czyli horroru psychologiczno-erotycznego Lust for Darkness.

Stworzenie wraz z Drageus Games spółki M.D. Games to dla nas kolejny krok w rozwoju. Dzięki niemu poszerzymy zakres działalności i mocniej zintegrujemy poszczególne etapy produkcji gier. Będziemy mieli większą kontrolę nad wszystkimi krokami, a co za tym idzie, zagwarantujemy najwyższą jakość portów naszych gier. To da nam jako twórcom ogromną satysfakcję, ale przede wszystkim zadowoli graczy, czyli naszych kluczowych odbiorców – mówi prezes Movie Games Mateusz Wcześniak i dodaje: – Współpraca z doświadczonym partnerem, takim jak Drageus Games, daje nam know-how w zakresie produkcji gier na nowe platformy, a w konsekwencji pozwala na istotne rozbudowanie naszego portfolio.

Mamy duże doświadczenie w wykonywaniu portów na konsole i urządzenia mobilne, wśród nich są takie tytuły jak Tactical Mind, Tardy czy Archaica. Wierzymy, że nasze umiejętności w zakresie tworzenia gier na konsole, w połączeniu z wiedzą Movie Games, pozwolą na realizację rentownych i ambitnych projektów – mówi Radosław Mrowiński, wiceprezes Drageus Games S.A. – Osobiście dostrzegam znaczny potencjał, wynikający nie tylko ze znakomitego merytorycznego przygotowania obu stron, ale także rosnącej wartości rynku konsol, przede wszystkim platformy Nintendo Switch – dodaje. M.D. Games planuje realizację kilkunastu portów rocznie. Pierwszą produkcją przewidzianą do przeniesienia na Nintendo Switch jest wyprodukowany przez Movie Games Plane Mechanic Simulator. To najlepiej sprzedająca się nowa gra pierwszego kwartału 2019. Docelowo Movie Games planuje również poszerzenie portfolio o produkcje przeznaczone bezpośrednio na konsole.

.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Coraz więcej pracowników tymczasowych przechodzi na etaty

AktualnościWiadomości

Na drodze do dobrego CV. Raport Pracuj.pl

AktualnościWiadomości

CVI umacnia zespół i pozycję w Europie Środkowowschodniej

AktualnościWiadomości

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: