Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITWiadomości

Międzynarodowe koncerny wprowadzają Usecrypt jako standard dla firmowej komunikacji

 

EYnovation, część międzynarodowego koncernu świadczącego profesjonalne usługi doradcze, rozpoczęła współpracę z Usecrypt nad wdrażaniem systemu ochrony i poufności danych w przedsiębiorstwach. DELL, światowy potentat na rynku komputerów osobistych, instaluje system Usecrypt w swoich komputerach. Aplikacja szyfrująca rozmowy i korespondencję Usecrypt staje się standardem wśród międzynarodowych koncernów. 

’W EYnovation korzystamy z Usecrypt Messenger w procesie przekazywania istotnych, strategicznych i operacyjnych informacji dotyczących realizowanych projektów’’ – mówi Krzysztof Witkowski, Associate Partner w EY, Szef EYnovation.

Narzędzie Usecrypt spełnia wymogi szyfrowania danych i może być wsparciem dla kompleksowych systemów bezpieczeństwa w firmowych oprogramowaniach. Aplikacja oparta jest na systemie gwarantującym pełną poufność rozmów.  Oznacza to, że nawet jeśli ktoś dotrze do zaszyfrowanej wiadomości, to odczytać będzie ją mógł tylko na jednym komputerze lub telefonie – należącym do użytkownika aplikacji.

Nowy komunikator jest przydatny przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy nie chcą, aby komunikacja wewnętrzna w firmie, która coraz powszechniej odbywa się poprzez komunikatory internetowe, została podsłuchana przez niepowołane do tego osoby.

„W przeciwieństwie do pozostałych komunikatorów, Usecrypt Messenger jako jedyny szyfruje bazę danych na urządzeniu, co nie daje szans na wyjęcie treści rozmów i historii połączeń w przypadku kradzieży bądź przejęcia telefonu.  Usecrypt również jako jedyna aplikacja sprawdza czy nasz telefon nie został zhakowany, co powoduje, że użytkownik ma pewność, iż jego telefon nie nagrywa oraz nie podsłuchuje nas w czasie rzeczywistym.  Po trzecie, konstrukcja systemu zapewnia, że dostawca usługi nigdy nie przechowuje żadnych danych na serwerze, co powoduje, że nie ma technicznej możliwości przekazania danych użytkownika na żądanie trzeciej stronie” – podkreśla Gen. Waldemar Skrzypczak, ekspert ds. bezpieczeństwa.

UseCrypt Messenger zapewnia realizację szyfrowanych połączeń głosowych w standardzie HD Voice, a także na bezpieczną wymianę treści, w tym multimediów. Dane z UseCrypt nie przenikają do urządzenia smartfona użytkownika. Aplikacja nie prowadzi bowiem żadnych archiwów rozmów czy wysyłanych wiadomości tekstowych. Miesięczna opłata i ochrona prywatności to ograniczenie kosztów spotkań, podróży – uzasadniają eksperci. Prywatność ma jednak swoją cenę – dodają.

 

Żródło: BusinessJournal.pl

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek samochodowy nadal słabnie

AktualnościGiełdaWiadomości

Allianz zachwyca akcjonariuszy

AktualnościinnowacjeWiadomości

To najbardziej innowacyjne firmy średniej wielkości w Niemczech

AktualnościWiadomości

Były austriacki kanclerz Kurz wycofuje się z polityki

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: