Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AIAktualnościWiadomości

Meta opracowuje sztuczną inteligencję specjalnie dla Europy

Meta pracuje nad sztuczną inteligencją  (AI) dostosowaną do Europy . Właściciel Facebooka ogłosił w poniedziałek , że powinien odzwierciedlać językową, geograficzną i kulturową charakterystykę regionu. Nowy, tzw. model wielkojęzykowy „LLama” jest szkolony między innymi na podstawie postów publikowanych publicznie przez użytkowników metasieci Facebook i Instagram. Treści prywatne, które są udostępniane wyłącznie znajomym lub rodzinie, nie będą wykorzystywane w tym celu. 

W kwietniu, kiedy firma zaczęła wypuszczać najnowsze wersje Lamy, Meta „nadal pracowała nad właściwym podejściem w Europie” – powiedział wówczas agencji Reuters jej dyrektor ds. produktu. Gigant mediów społecznościowych zapowiedział w zeszłym miesiącu, że zacznie informować użytkowników Facebooka i Instagrama w regionie europejskim i Wielkiej Brytanii o tym, w jaki sposób wykorzystuje informacje publiczne udostępniane za pośrednictwem usług Meta w celu rozwijania i ulepszania ich wykorzystywanych przez sztuczną inteligencję.  

Zwolennicy ochrony danych od dawna są zaniepokojeni planami Meta, matki Facebooka, wykorzystania danych osobowych do szkolenia sztucznej inteligencji . Grupa „None Of Your Business” złożyła skargi w jedenastu krajach, w tym w Niemczech i Austrii. Krajowe organy ochrony danych poproszono o powstrzymanie planów Meta.

NOYB wezwał do podjęcia pilnych działań, ponieważ związane z projektem zmiany w zasadach ochrony danych w Meta mają wejść w życie 26 czerwca. Według NOYB wyraźna zgoda użytkownika nie jest konieczna, aby Meta mogła szkolić swoją sztuczną inteligencję na podstawie osobistych zdjęć, postów i zachowań użytkowników z poprzednich lat.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: