Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościBankiWiadomości

mBank umożliwia założenie firmy on-line w 10 minut

Od 27 lutego 2018 roku przyszli przedsiębiorcy mogą otworzyć firmę przez internet już w 10 minut. Nowa usługa mBanku, oprócz rejestracji, gwarantuje również darmowe konto z bezpłatną funkcją wystawiania faktur oraz umożliwia korzystanie ze zintegrowanej z bankowością internetową księgowości

Dotychczas formalności związane z otwarciem firmy – nie licząc okresu przygotowawczego – zajmowały od 2 do 15 dni roboczych. W większości przypadków proces wymagał też wizyt w urzędach.

– Zanim klienci otworzyli własną działalność, musieli przebrnąć przez skomplikowane i często nieaktualne zbiory informacji i poradniki. Brakowało jednego wiarygodnego kompendium wiedzy, które rozwiałoby wszystkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwiamy założenie firmy w mBanku w 10 minut oraz pełne wsparcie w tym zakresie – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego w mBanku. W przypadku pytań czy wątpliwości, klient będzie miał do dyspozycji dedykowaną infolinię, za pomocą której uzyska odpowiedzi na wszystkie nurtujące go kwestie. Doświadczeni konsultanci mKsięgowości odpowiedzą na pytania związane m.in. z założeniem działalności gospodarczej, księgowością, ubezpieczeniami czy podatkami.

mBank postawił sobie cel uproszczenia i skrócenia procesu zakładania firmy. We współpracy z zespołem ekspertów z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, przygotował zintegrowaną usługę on-line. Cała procedura zajmuje tylko 10 minut. Jeden prosty formularz do wypełnienia, dostępny również dla osób nie związanych z mBankiem od 27 lutego 2018 roku, umożliwia:

Utworzenie Profilu Zaufanego

Rejestrację firmy

Otwarcie firmowego konta bankowego

Aktywację usługi mMsięgowości

Proces będzie dostępny również dla osób, które nie mają konta w mBanku. Będzie on wtedy jednak dłuższy – ze względu na konieczność odwiedzenia placówki mBanku lub zamówienia kuriera w celu podpisania dokumentów i potwierdzenia tożsamości.

Cały proces, od złożenia wniosku do pełnej aktywacji firmy, będzie monitorowany przez mBank, dzięki czemu klienci w kolejnych krokach będą informowani o bieżącym statusie.

Założenie firmy przez Internet w mBanku to kolejny przykład udanej współpracy sektora rządowego z bankami, która po raz pierwszy została doceniona przy projekcie 500+. Popularność wnioskowania o te środki przez bankowość elektroniczną pozytywnie zaskoczyła obie strony. Otwieranie przedsiębiorstw on-line to rozwinięcie idei jednego okienka przy jednoczesnym całkowitym przeniesieniu go w świat elektroniczny.

Kompleksowe rozwiązanie oferowane przez mBank pozwala dopełnić wszystkich formalności online bez konieczności wracania do urzędu z numerem konta i danymi biura rachunkowego. mBankowy ekosystem dla firm umożliwia bezpłatne wystawianie i rozliczanie faktur w zakładce księgowości. Pozwoli to zaoszczędzić minimum 100 zł miesięcznie na fakturze od biura rachunkowego. mKsięgowość to zaawansowane rozwiązanie, pozwalające rozliczać podatki nawet osobom, które nie są biegłe w obowiązujących przepisach.

– Usługa, którą wprowadzamy, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii New Business Ecosystem w ogólnoświatowym konkursie innowacji EFMA DMI AWARDS 2017. Kompleksowość rozwiązania spotkała się z uznaniem i ogromnym zainteresowaniem zagranicznych banków. Mamy nadzieję, że projekt zostanie doceniony również w Polsce – mówi Daniel Pindor z departamentu klienta firmowego w mBanku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: