Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Luksusowa grupa Hermes wypłaca specjalną dywidendę

Francuska grupa luksusowa Hermes chce umożliwić swoim akcjonariuszom udział we wzroście ubiegłorocznych zysków poprzez specjalną dywidendę. Oprócz ogólnej dystrybucji planowana jest premia w wysokości 10 euro na akcję, poinformowała spółka w piątek w Paryżu. Akcje spółki osiągnęły rekordowy poziom.

Analitycy pochwalili te dane. Wyniki były lepsze niż oczekiwano. Analityk Jefferies, Chiara Battistini, zwróciła uwagę, że w bieżącym sezonie sprawozdawczym toczyły się dyskusje na temat tego, czy rozwój marek luksusowych dobiega końca i czy spółki będą musiały obniżyć swoją bazę kosztową. Jednak w ich przypadku Hermes dostarcza dowodów na coś przeciwnego: dynamika marki jest silna we wszystkich kategoriach produktów i regionach, koszty są ponoszone we właściwych miejscach, a zyski dla akcjonariuszy są niezmiennie atrakcyjne.

Prezes Dumas poinformował, że podczas swojej ostatniej wizyty w Chinach w czwartym kwartale zauważył niższy wolumen w centrach handlowych. Nie miało to jednak wpływu na wyniki sprzedażowe spółki.

Oczekuje się, że wzrost będzie kontynuowany w przyszłości. Zarząd w dalszym ciągu zakłada, że ​​sprzedaż skorygowana o wpływ kursów walut wzrośnie w średnim okresie. Cel ten pozostaje niezmiennie „niezależnie od niepewności gospodarczej, geopolitycznej i monetarnej na całym świecie”.

Gorzej radziły sobie jednak Burberry i Kering , które przechodzą restrukturyzację.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: