Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Jakiej pracy szukają programiści?

Reklama

Ponad 80% programistów uważa, że w pracy najważniejsza jest dla nich możliwość rozwoju – wynika z raportu No Fluff Jobs. Co ciekawe, według badanych najmniejsze znaczenie ma renoma firmy, która bardzo ważna okazała się jedynie dla 5% ankietowanych.

Branża IT nie zwalnia tempa. To jeden z lepiej wynagradzanych i najbardziej dynamicznie rozwijających się segmentów rynku, w którym popyt na pracowników ciągle rośnie. Programiści są dziś na wagę złota i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała się zmienić. Znalezienie dobrego informatyka nie jest prostym zadaniem, o czym najlepiej wiedzą pracownicy HR. Jak do nich dotrzeć i co zaoferować, by aplikowali do naszej firmy?

Raport No Fluff Jobs pokazuje, że specjaliści IT cały czas chcą poszerzać swoje kompetencje oraz realizować się w ciekawych i rozwojowych projektach. Potwierdziło to aż 80,1% respondentów, którzy przyznali że to właśnie możliwość rozwoju jest dla nich w wymarzonej pracy numerem jeden. Aż 68% za najważniejsze uznało atmosferę w miejscu zatrudnienia, a 65,1% jako bardzo ważne wymieniło zarobki.  Dodatkowe benefity pozapłacowe są ważne dla 50% badanych. Pracy bez nich nie wyobraża sobie  5%, a 45% określa je jako nieistotne. Co ciekawe okazuje się też programiści lubią wyzwania i często rozwiązują niesztampowe problemy – aż 55% z nich jest zdania, że ciekawy i rozwojowy projekt jest w pracy najważniejszy. Pożądana jest także możliwość pracy zdalnej, którą chce mieć 45% ankietowanych.

KONKURS #GwiazdyHR

Rekrutacja specjalistów IT to dla działów HR jedno z największych wyzwań. Według raportu Salesforce „2016 State of IT” 3 na 4 szefów IT twierdzi, że głównym priorytetem w branży stały się inwestycje w rozwój talentów i kompetencji informatycznych i to one będą kluczowe w ciągu najbliższej dekady.

Jak to wygląda na naszym rodzimym rynku? Dzięki portalowi No Fluff Jobs, pierwszemu w Polsce serwisowi HR z obowiązkowymi widełkami płacowymi,  wkrótce będziemy mogli  sprawdzić jak w kontekście największych wyzwań widzą swoją branżę rodzimi rekruterzy z branży IT. Na dedykowanym profilu na LinkedInie mogą wziąć udział w konkursie dla przedstawicieli branży HR, w którym do wygrania jest podwójna wejściówka na Kraków Live Music Festival: Konkurs #GwiazdyHR

Co trzeba zrobić? Wystarczy opisać w komentarzu największe wyzwanie HR związane z branżą IT i pochwalić się efektem końcowym. Konkurs trwa do 16 lipca 2019 roku.

 

 

Reklama
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek pracownika? Nie dla managerów!

AktualnościWiadomości

Aplikacje mobilne rewolucjonizują bankowość

AktualnościWiadomości

Przyszłością systemów antyplagiatowych będzie stworzenie profilu językowego studenta

AktualnościWiadomości

Kolej 4.0 ma spełnić oczekiwania pasażerów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: