Artykuł miesiąca: Jak zarządzać pracownikiem z pokolenia Z?

AktualnościWiadomościZarządzanie

Jak nie stracić kontroli w firmie nawet podczas urlopu?

Zarządzanie firmą wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Nie dziwi więc fakt, że posiadając własny biznes, szefowie chcą mieć wszystko pod kontrolą i nie martwić się możliwością zaistnienia problemów, które trudno rozwiązać bez stałego kontaktu z grupą. W ostateczności to od zgranej pracy całego zespołu zależy sukces na rynku. Urlop często wiąże się z obawami dotyczącymi braku możliwości nadzoru nad prawidłowym działaniem firmy, a liczne rozmowy telefoniczne mogą być uciążliwe, podczas odpoczynku. Ten czas powinien być przeznaczony głównie na regenerację, jednak spokój wynikający z możliwości doglądania pracy podwładnych wydaje się niezwykle kuszący. Z pomocą przychodzą tutaj nowoczesne narzędzia, pozwalające zarówno na stałą kontrolę działania firmy za pomocą podglądu z kamery, jak i dwustronny kontakt z podwładnymi oraz współpracownikami. Oprócz tego takie urządzenia poprawiają bezpieczeństwo w firmie i mogą pomóc w sytuacji pojawienia się intruza. Przedstawiciele biznesu coraz częściej zwracają się w stronę innowacyjnych systemów, a co za tym idzie – podnoszą produktywność przedsiębiorstwa i zwiększają motywację do działania.

W jaki sposób nowoczesne systemy mogą pomóc w kontroli przedsiębiorstwa?

Warto na początku zaznaczyć, że narzędzia do monitorowania pomieszczenia mogą sprawować wielorakie funkcje. Pierwszą z nich jest oczywiście bezpieczeństwo. Nowoczesne kamery doskonale sprawdzają się przy zabezpieczaniu pomieszczeń firmowych. Dzięki ich wykorzystaniu można błyskawicznie zareagować na pojawienie się nieproszonej osoby. Dzisiejsze narzędzia dają znacznie większe możliwości niż tylko bierny monitoring. Połączenie z aplikacją czy funkcja rejestrowania dźwięku to już norma, która bardzo dobrze sprawdza się w praktyce. Jeżeli zatem  tradycyjny system wydaje się mało skuteczny, warto wyposażyć swoją firmę w mobilne urządzenia, do których możliwy jest stały dostęp.

Z drugiej strony sprzęt taki można wykorzystać do zwykłej kontroli i wspierania pracowników podczas nieobecności w siedzibie firmy.  Stałe monitorowanie pracy i pomoc dla zespołu za pomocą urządzenia połączonego z aplikacją jest znacznie szybszym i wygodniejszym wyjściem niż próba uzyskania informacji telefonicznie czy mailowo. Monitoring miejsca dostaw towaru pozwala również uniknąć braków w dostawach czy uszkodzeń dostarczonego towaru, podobnie w przypadku wysyłki zamówień do klienta. A w dodatku można zdecydować w każdym momencie o rozpoczęciu lub przerwaniu działania systemu przez uruchomienie trybu prywatności. Możliwość dostępu do danych bez ograniczeń czasowych przyczynia się do większego spokoju o to, że w razie jakichkolwiek problemów można zareagować błyskawicznie. W przypadku nieobecności szefa może to wpłynąć na lepsze działanie grupy, a dodatkowo zagwarantuje spokój i poczucie kontroli osoby odpowiedzialnej za zespół.

Jakie są możliwości urządzeń dostępnych na rynku?

Obecna technologia pozwala na większy zakres działań w porównaniu do tradycyjnych systemów kontroli wizualnej. Jak podkreśla Tomasz Kowalewski, specjalista firmy EZVIZ: Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które potrafią łączyć monitorowanie otoczenia z komunikacją. Doskonałym przykładem jest kamera Mini Pano. Jej najważniejsze zalety to możliwość widoku 360 stopni, rejestracja w rozdzielczości 3Mpix, a także dwustronna komunikacja. Sprzęt posiada zarówno mikrofon, pozwalający na stały dostęp do dźwięków z otoczenia, jak i głośnik, za pomocą którego można przekazywać własne komunikaty. Wszystko odbywa się za sprawą dedykowanej aplikacji, co łączy w sobie wygodę i błyskawiczny dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. Jak widać dzisiejsze możliwości znacznie przekraczają to, do czego przywykliśmy. Możliwość monitorowania, a w razie potrzeby rozmowy z pracownikami jest czynnikiem, który może znacznie ułatwić koordynację pracy zespołu na odległość.

W dzisiejszym świecie, w którym jakość obrazu staje się coraz bardziej istotna, kamery monitorujące również coraz częściej są wyposażone w bardzo dobre matryce. Dzięki temu widać dokładnie wszystko to, na co są one skierowane, co przekłada się na skuteczność systemu. Możliwość nieograniczonego zakresu obrotu również jest niezwykle istotna. Ważną cechą nowoczesnych urządzeń jest bezproblemowa obsługa, za pomocą urządzeń mobilnych. Monitoring kojarzy się najczęściej z pracownikiem, którego zadaniem jest doglądanie ekranów, wyświetlających obraz z konkretnych pomieszczeń. Dziś wystarczy smartfon, tablet lub komputer, a wszystkie informacje mogą wylądować bezpośrednio u osoby odpowiedzialnej za działanie całej firmy, dzięki czemu ma ona pełny nadzór nad prowadzoną działalnością.

Urlop ma być przede wszystkim przyjemnością i wiązać się z odpoczynkiem. Korzystając z najnowszych technologii monitorowania można mieć pewność, że wszystko jest pod kontrolą. A to jest zazwyczaj głównym pragnieniem osób decyzyjnych, które wyruszając w podróż często nadal myślą o pracy. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom wszystkie ewentualne problemy można rozwiązywać na bieżąco, a tym samym pozostaje to, co najważniejsze – regeneracja, która pozwoli na owocną pracę, po powrocie z wypoczynku.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Zmiany dla przedsiębiorców, którzy zatrudniają w swoich firmach małżonków oraz małoletnie dzieci

AktualnościWiadomości

Facebook - czy przetwarzanie danych było legalne?

AktualnościWiadomości

Transition Technologies – podsumowuje pozytywne wyniki 2018

AktualnościWiadomości

Polacy przyśpieszają cyfrową transformację amerykańskich firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: