Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPodróżeWiadomości

Jak jubileusz firmowy to na Seszelach

 

Rozmowa z Karen Confait, Managerem Scandinavia, CIS & CEE z Biura Turystyki Seszeli

Polacy znaleźli się na czele listy turystów zagranicznych z Europy Centralnej, który odwiedzili Seszele. Teraz władze kraju wyspiarskiego na Oceanie Indyjskich chcą wypromować uroki archipelagu wśród turystów biznesowych, jako miejsce na konferencję, wyjazd incentive czy jubileusz firmowy.

  • Które rynki są najważniejsze dla branży turystycznej w Seszelach?


Każdy turysta jest dla nas równie ważny i mile widziany. Jednak największą ilość turystów trafia do nas z Francji, Niemiec i Włoch. Za raz za podium plasują się Chiny, Rosja i Wielka Brytania. Coraz bardziej rośnie zainteresowanie Seszelami wśród Skandynawów.

  • Ilu turystów odwiedzi kraj w tym roku?

W 2014 roku Seszele odwiedziło ponad 230 tys. turystów, a w bieżącym roku liczba ta z pewnością wzrośnie. Co ciekawe, nasz kraj coraz chętniej odwiedzany jest przez Polaków, którzy w 2015 roku lokują się na pierwszym miejscu wśród turystów z Europy Środkowo-Wschodniej – od początku roku do końca października Seszele odwiedziło blisko 2,5 tys. polskich turystów i biznesmenów!

  • Czy są planowane jakieś inwestycje w infrastrukturę turystyczną?

Wiele z nich jest już realizowana! Od przeszło 10 lat inwestujemy, przede wszystkim, w szeroką bazę noclegową. Jedną z głośniejszych realizacji ostatnich lat jest Eden Island, prowadzona przez południowoafrykańskich inwestorów. To kompleks ekskluzywnych willi usytuowany na zachodnim wybrzeżu wyspy Mahe.

Oczywiście wyspy są również dobrze skomunikowane. Można do nas dotrzeć drogą morską jak i powietrzną. Z Europy bezpośrednie loty obsługuje lotnisko w Paryżu. Blisko współpracujemy również z liniami Emirates Airlines, które oferują przeloty z wielu europejskich miast, w tym z Warszawy, z międzylądowaniem w Dubaju. Na wyspach mamy również dobrze zorganizowane zaplecze dla biznesu. Już dziś 30% przychodów rynku turystycznego stanowią klienci biznesowi i segment ten ciągle rośnie.

  • Co Seszele oferują turystom?

Seszele to przede wszystkim kraj bardzo bogaty kulturowo – mieszają się tu wpływy Chińskie, Indyjskie i Afrykańskie. Myślę, że dzięki temu jesteśmy przyjaznym i bardzo otwartym społeczeństwem. Turyści poza wypoczynkiem na plaży mogą aktywnie spędzać czas podczas pieszych wycieczek, wędkowania lub nurkowania. Poleciłabym również spacer po fermie przypraw, które z powodzeniem eksportujemy na cały świat.

  • Co jest największym atutem turystycznym Seszeli?

Naszym atutem jest bezsprzecznie piękna flora i fauna. Na 115 wyspach znajdziemy szerokie plaże, zróżnicowany krajobraz oraz niespotykane nigdzie indziej gatunki roślin i zwierząt. Wyspy oczywiście otoczone są licznymi rafami koralowymi. Warto dodać, że jesteśmy politycznie stabilnym i bezpiecznym krajem.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: