Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaWiadomości

Iran modernizuje flotę tankowców

 

Iran planuje wydać 2,5 mld dolarów na modernizację swoich tankowców – powiedział  dyrektor zarządzający flotą tankowców  Ali Akbar Safaei irańskiej agencji informacyjnej IRNA.

Niedawno zdjęto sankcje ekonomiczne z Iranu, nałożone za niekontrolowane przez świat badania nuklearne prowadzone przez ten islamski kraj. Iran jest potęga światową jeśli chodzi o posiadanie i wydobycie ropy naftowej. W czasach kiedy obowiązywały sankcje flota tankowców rdzewiała i naruszył ja mocno ząb czasu. Od momentu normalizacji powrotu Iranu na scenę naftową świata, cena ropy znacznie spadła, co ucieszyło użytkowników ale nie koniecznie wywołało uśmiech wśród największych graczy.

17 kwietnia w Doha spotkają się producenci ropy naftowej, gdzie ma być ustalona wspólna polityka wydobywcza. Arabia Saudyjska weźmie w tym szczycie udział pod warunkiem, że będą przedstawiciele Iranu. Ten z kolei podkreślał wielokrotnie, ze zasiądzie do stołu wtedy jak zostaną wykonane własne plany budżetowe. Czyli jednym słowem, należy sie spodziewć dalszych spadków cen ropy na rynkach światowych.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

UseCrypt Messenger przetestowany przez globalnych ekspertów

AktualnościWiadomości

Współczesny przywódca, czyli kto?

AktualnościWiadomości

W czasie pandemii wzrosty obciążenia sieci sięgają 50 proc.

AktualnościWiadomości

Ryzyko pełnego lockdownu na razie słabnie

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: