Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościWiadomości

Fundusz Pracuj Ventures wsparł Sherlock Waste

 

Fundusz Pracuj Ventures dokonał kolejnej inwestycji. Jego portfel powiększył się o spółkę Sherlock Waste. Rozwija ona unikalną platformę, angażującą pracowników we wspólne rozwiązywanie frustrujących problemów w firmie. Inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju Pracuj Ventures, wspierającego startupy HRTech i EduTech.

Pracuj Ventures, fundusz stworzony w 2019 roku przez Grupę Pracuj i część jej udziałowców, nie zwalnia tempa. Od maja 2019 roku do portfolio funduszu dołączył Kadromierz (platforma do zarządzania czasem pracy), a teraz – Sherlock Waste.

Pracownicy firmowymi detektywami

Sherlock Waste to platforma rozwijana od 2017 roku, która wspiera organizacje w budowaniu zaangażowania i podnoszeniu satysfakcji z pracy. Skorzystało z niej już ponad 30 firm, w których z narzędzia korzysta ponad kilkanaście tysięcy użytkowników w 15 krajach. Rozwiązanie kierowane jest do firm w każdej branży i wielkości, które chcą tworzyć nowoczesne organizacje z kulturą otwartości, duchem innowacji i pracy zespołowej. Projekt stanowi technologiczny spin-off znanej firmy doradztwa biznesowego Leanpassion.

Za pośrednictwem platformy Sherlock Waste pracownicy otrzymują narzędzie, które pozwala im stać się „detektywami”, szukającymi i wskazującymi frustrujące problemy w organizacji, np. niedoskonałe procedury, słabe narzędzia, niedopasowane benefity czy niezrozumiały podział zadań. Zarówno problemy, jak i pomysły na ich rozwiązanie zbierane są w aplikacji, co dostarcza managerom natychmiastową informację na temat priorytetowych działań, które powinni podjąć.

Dzięki wykorzystaniu mechanizmów grywalizacji i czytelnemu interfejsowi, platforma podnosi zaangażowanie zespołu i pozwala docenić najbardziej aktywnych pracowników. W rezultacie wykorzystanie narzędzia Sherlock Waste pozwala na sprawne zarządzanie problemami w organizacjach oraz poprawia procesy w firmach. Wszystko po to, by zmniejszać rotację pracowników oraz osiągać wymierne efekty biznesowe dzięki innowacjom.

Sherlock Waste z misją ulepszania

Jak mówi Maciej Noga, Partner Zarządzający w Pracuj Ventures, o zainwestowaniu w Sherlock Waste zadecydował nie tylko innowacyjny pomysł, ale także silny zespół, który za nim stoi. Bartosz Długokęcki oraz Radosław Drzewiecki to tandem menedżerski, który dał poznać się jako bardzo skuteczny przy rozwoju marki Leanpassion. Ich doświadczenia procentują szybkim wzrostem świetnego pomysłu, który wspólnie rozwijają. Za inwestycją w Sherlock Waste przemawiało także zaufanie, jakie temu rozwiązaniu okazały duże, dojrzałe marki obecne w Polsce. Liderzy tego projektu i ich zespół pokazują, że są gotowi na dalszy rozwój i odgrywanie coraz większej roli na polskim rynku HRTech – mówi Maciej Noga, Partner Zarządzający w Pracuj Ventures.

Jak podkreśla Maciej Noga, platforma Sherlock Waste doskonale odpowiada na istotne problemy dzisiejszego rynku pracy, przede wszystkim spadek zaangażowania pracowników czy dużą rotację kadr.

W badaniu przeprowadzonym przez Pracuj.pl aż 63% przebadanych specjalistów zadeklarowało, że planują zmienić pracę. Biorąc pod uwagę, że w wielu branżach mamy rynek pracownika, niezwykle ważne jest, by firmy wyróżniały się na tle innych pracodawców nie tylko oferowanymi zarobkami. Zmianie powinna ulegać także komunikacja pracowników z działami HR i innymi komórkami organizacji. Kultura pracownicza może bazować na szczerych, merytorycznych opiniach, wspierając budowę spójnej polityki rozwoju pracowników. Sherlock Waste to narzędzie, które w istotny sposób wspiera firmy w prowadzeniu działań HR właśnie w takim modelu – dodaje Maciej Noga.

O pomyśle na Sherlock Waste

Misją funduszu Pracuj Ventures jest wsparcie innowacyjnych projektów działających na rynku cyfrowego HR oraz learning & development. Partnerami zarządzającymi funduszem są Maciej Noga oraz Paweł Leks – współzałożyciele Grupy Pracuj.

Pracuj Ventures inwestuje w innowacyjne przedsiębiorstwa HRTech i EduTech od 500 tysięcy do 2 milionów złotych. W ciągu najbliższych 3 lat zamierza wesprzeć ok. 10-12 firm. Pracuj Ventures nie ma z góry określonej puli środków, które zostaną zainwestowane w ciągu najbliższych lat. Mniejszościowe udziały obejmowane przez Pracuj Ventures gwarantują startupom zachowanie niezależności, przy jednoczesnym wykorzystaniu potencjału wsparcia oferowanego przez Fundusz, w tym wiedzy i doświadczeń Grupy Pracuj – lidera rynku cyfrowego HR w Polsce i na Ukrainie.

Polecane artykuły
AktualnościPracaWiadomości

10 lat rekrutacji. Dekada, która zmieniła rynek pracy

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Linie Emirates przedstawiają najlepsze trasy wycieczkowe na świecie

AktualnościWiadomościZdrowie

E-papierosy pod lupą naukowców

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestowanie społecznościowe zdobywa w Polsce rosnącą popularność

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: