Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPrzemysłTechnologieWiadomości

Ericsson uruchamia Cloud Lab w Niemczech

 

Ericsson (NASDAQ:ERIC) założył w Niemczech nowe Cloud Lab. Zlokalizowane w Aachen laboratorium będzie wspierać operatorów telekomunikacyjnych i klientów branżowych w Europie, przyspieszając opracowywanie innowacji i realizację wszystkich etapów rozwoju w kierunku technologii chmury i wirtualizacji. Będzie się ono zajmować między innymi pokazami najnowszych technologii, testami, weryfikacją, wstępną kompilacją oraz wdrażaniem nowych usług.

Rozwiązania chmury będą odgrywać ogromną rolę w transformacji w kierunku gospodarki cyfrowej. Wiele dużych przedsiębiorstw wciąż napotyka trudności w zwiększaniu wykorzystania technologii chmury. Problemy te dotyczą migracji do chmury, zarządzania, bezpieczeństwa i integracji danych, wynikają z wysokiego tempa rozwoju, dostępu i otwartości jakim charakteryzuje się technologia chmury.

Cloud Lab daje klientom firmy Ericsson możliwość rozwiązywania tych problemów dzięki pokazom na żywo, wdrażaniu i testowaniu kluczowych technologii, w tym chmur, wirtualizacji czy zarządzania i orkiestracji, która nabiera coraz większego znaczenia. Laboratorium będzie opierać się na technologii opracowanej przez Ericsson oraz doświadczeniu firmy w zakresie tych usług. Wśród wykorzystanych produktów znajdą się Ericsson HDS 8000, Ericsson Secure Cloud Storage, Cloud Manager oparty o produkt ECM oraz oferty IaaS (Infrastructure as a Service – Infrastruktura jako Usługa) oraz PaaS (Platform as a Service – Platforma jako Usługa), przeznaczone dla środowisk telekomunikacyjnych i IT w chmurze.

Valter D’Avino, szef firmy Ericsson w regionie Europy Zachodniej i Środkowej, mówi: „Opracowując rozwiązania chmury we współpracy z naszymi klientami, umożliwiamy im przyspieszenie wdrożenia technologii chmury. Oznacza to, że szybciej obserwujemy korzyści jakie niesie za sobą chmura, na przykład sprawniejsze wprowadzanie nowych usług w ramach Internet of Things na rynek i lepsze dostosowanie infrastruktury IT.”

Oferta usług chmury firmy Ericsson umożliwia operatorom i przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym transformację cyfrową, szybkie wdrażanie innowacji oraz globalne zarządzanie. Współpraca w ramach Cloud Lab przyspieszy tą transformację. Transport i automatyzacja to przykłady branż, w których wykorzystanie technologii chmurowej rozwija się błyskawicznie. Zbliżenie klientów dzięki Cloud Lab uelastyczni i usprawni współpracę pozwalając zaspokoić szczególne potrzeby rynku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: