Artykuł miesiąca: Kielecki Park Technologiczny łączy firmy ze startupami

AktualnościWalutyWiadomości

Elon Musk tweetuje kolejną awarię Bitcoina

 

Po raz kolejny szef pioniera e-samochodów Elon Musk zaszokował fanów kryptowalut wpisem na Twitterze. Bitcoin & Co po raz kolejny odnotował ogromne spadki cen.

Jeśli Elon Musk wyśle ​​krótki post o Bitcoinie na Twitterze, potencjał pobudzenia społeczności Bitcoina zostanie naprawdę wzmocniony. Teraz szef Tesli po raz kolejny wywołuje sensację na rynku walut cyfrowych. Ci, którzy uważają, że kryptowaluty znają tylko jeden kierunek, a mianowicie w górę do 100 000 euro, nie powinni być z tego zadowoleni.

W piątek multimiliarder Musk wywołał rzeź cen jednym hashtagiem, poprzedzonym słowem Bitcoin i złamanym sercem. Tajemnicza wiadomość na Twitterze po raz kolejny spowodowała ogromne straty cenowe. Bitcoin, najważniejsza kryptowaluta pod względem wartości rynkowej, spadł o 6,1 procent do około 36 740 dolarów (30 189 euro), w międzyczasie cena spadła nawet o ponad osiem procent do 29 572. Drugi najważniejszy system cyfrowy, Ether, spadł o około 5,7 proc. do około 2647 dolarów, a w międzyczasie strata wyniosła 8,7 proc. do mniej niż 2542 dolarów. Inne wartości kryptowalut, takie jak XRP lub Litecoin, straciły jeszcze więcej procent i spadły około godziny 15 CET, odpowiednio o 8,53 i 8,14 procent.

Powodem wznowienia turbulencji cenowych był krótki tweet od Muska. Składa się z hashtagu „#Bitcoin”, symbolu kryptowaluty i złamanego serca. Musk jest zasadniczo zwolennikiem walut cyfrowych i od dawna uważany jest za zwolennika Bitcoina. Jednak inwestor i fan technologii odwrócił się od Bitcoina ze względu na słabą równowagę środowiskową. Między innymi zrewidował przyjazny dla Bitcoin kurs producenta samochodów elektrycznych Tesla.

Zagadkowe tweety Muska nie są rzadkością. Dzięki nim, na przykład, katapultował cyfrową walutę Dogecoin, która zaczęła się jako żart i była w dużej mierze nieznana przez długi czas, do niewyobrażalnych wyżyn w krótkim czasie.

W ciągu ostatnich ośmiu miesięcy szef amerykańskiego pioniera samochodów elektrycznych dosłownie podbił cenę Bitcoina i innych kryptowalut swoimi postami na kanale wiadomości o cenach, kiedy zaakceptował Bitcoin jako środek płatniczy za zakup swoich samochodów elektrycznych Tesla.

W kwietniu Musk najwyraźniej doświadczył oświecenia, a nawet przebudzenia. Założyciel, kochany przez swoich fanów, który zawsze wspiera środowisko, zieloną energię i e-samochody, natomiast w Brandenburgii pod Berlinem z tymczasowym pozwoleniem na budowę, miał ogromny świat wycięty w celu zbudowania nowego auta tam fabryka i fabryka baterii Zaskakująco i nagle okazało się, że ustalenie ceny kryptowaluty wymaga ogromnej ilości energii. Twierdzi, że dopiero teraz zdał sobie sprawę, że potrzebna do tego energia elektryczna nie jest „zieloną energią” i że większość energii elektrycznej pochodzi głównie z elektrowni węglowych i jądrowych i nie jest zbyt przyjazna dla środowiska.

Nikt tak naprawdę nie chciał wierzyć, że Musk dopiero zdobywa wiedzę. Nawet jego fani. A jednak: Musk wyciągnął wtyczkę z dnia na dzień w kwietniu. Ogłoszony w lutym tryb płatności, akceptujący Bitcoin jako środek płatniczy za zakup samochodów elektrycznych Tesli, został anulowany. Od tego czasu Tesla ponownie zaakceptowała tylko prawdziwe pieniądze. Ku przerażeniu jego fanów. Ponieważ od tego czasu kryptowaluty się zawieszają. Spekulanci prawdopodobnie za bardzo polegali na rzekomo „zielonym sercu” i popularności swojego idola Muska, mniej na sile kultowego szefa Tesli, który szybko wyrzuca swoje zdanie za burtę.

Od czasu wycofania miłości do Bitcoin & Co, ceny kryptowalut spadają. Z tegorocznego maksimum wynoszącego ponad 63 588,20 dolarów z 13 kwietnia 2021 r. cena Bitcoina spadła o 42 procent, a tym samym prawie o połowę swojej wartości. Przy dzisiejszej cenie 36 740 dolarów Bitcoin wciąż jest o 25,7 procent wyższy w porównaniu z początkiem roku: 1 stycznia 1 Bitcoin był notowany na 29 390,34 dolarów amerykańskich (24 002,93 euro).

oprac. Andrzej Mroziński

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

Dzień Edukacji Technologicznej: cyberbezpieczeństwo musi stać się elementem edukacji już od szkoły podstawowej!

AktualnościEkologiaWiadomości

Auta elektryczne sposobem na kryzys energetyczny

AktualnościWiadomości

W ten sposób Meta potajemnie wypycha swoich pracowników

AktualnościWiadomościwojna Ukraina

Putin ogranicza swobodę podróżowania

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: