Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Dane rynkowe z Chin napędzają akcje spółek motoryzacyjnych

Wiatr od ważnego rynku zbytu Chiny dały w środę impuls niemieckiemu sektorowi motoryzacyjnemu. W niektórych przypadkach ceny głównych producentów gwałtownie wzrosły. Jednak dokumenty dostawcy Continental rozpadły się po obciążającym komentarzu dużego amerykańskiego banku. Pozytywna opinia analityków zyskała natomiast akcje producenta chipów samochodowych Infineon.

Inwestorzy podjęli wówczas działania w środku tygodnia: w wiodącym indeksie Dax składki wahały się od 0,6 procent w przypadku Porsche AG, 1,6 procent w przypadku Volkswagena i 2,8 procent w przypadku BMW . W tyle pozostał jedynie Mercedes-Benz. Chiny są nadal najważniejszym jednolitym rynkiem dla niemieckich producentów samochodów.

Akcje Infineona zwyżkowały o 2,6 proc. Bank inwestycyjny Morgan Stanley doradził inwestorom przeważanie akcji w swoim portfelu. Wiele złych wiadomości zostało już wliczonych w cenę akcji, napisał analityk Lee Simpson. Dotyczy to w szczególności obaw związanych ze spadkiem udziałów w rynku w Chinach. Z wypowiedzi spółki wynikało także, że portfel zamówień osiągnął najniższy poziom. Jeśli zapasy zostaną zmniejszone, marże również mogą wzrosnąć.

Continental jest inny: przy 2,5-procentowym dyskoncie gazety ucierpiał z powodu sceptycznych nastrojów banku JPMorgan na nadchodzący bilans kwartalny. Analityk Jose Asumendi spodziewa się, że Continental i inni dostawcy będą mieli słaby początek 2024 r. Jako przyczyny podał wyższe koszty pracy, ogólnie zwiększające się dodatkowe koszty i negatywne skutki walutowe.
Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: