Check Point wykorzystuje sztuczna inteligencję do walki z oszustwami

AktualnościEkologiaWiadomości

Cyfryzacja może zaoszczędzić dużo CO₂

Cyfryzacja może pomóc w walce ze zmianami klimatycznymi: według badania opublikowanego w poniedziałek przez stowarzyszenie cyfrowe Bitkom, gdyby cyfryzacja została przyspieszona, roczna emisja CO₂ w Niemczech mogłaby zostać zmniejszona o około 73 miliony ton w 2030 roku. Z badania przygotowanego przez firmę doradczą Accenture wynika, że ​​największy wpływ mają sektory energetyczny i budowlany.

W sektorze energetycznym kluczowe znaczenie mają inteligentne sieci energetyczne, w których można precyzyjnie kontrolować wytwarzanie i zużycie energii. Inteligentna produkcja energii odnawialnych ma również duży potencjał oszczędzania CO₂. Technologie cyfrowe sprawiają, że produkcja energii ze źródeł odnawialnych jest bardziej niezawodna i wydajna – wyjaśnił Bitkom. Na przykład w systemach fotowoltaicznych panele można optymalnie ustawić i pochylić w zależności od nasłonecznienia, korzystając z inteligentnych systemów sterowania. W turbinach wiatrowych można mierzyć prędkość i kierunek wiatru oraz regulować położenie i kąt łopatek wirnika.

Dotychczas programy finansowania renowacji związanych z energią były zbyt jednostronnie skupiane na tradycyjnych środkach. „Walki o klimat nie wygramy samą grubą izolacją, wygramy ją przede wszystkim dzięki inteligentnemu sterowaniu” – wyjaśnił Raab. Badanie dostrzega dalszy potencjał oszczędności w sektorach przemysłu, transportu i rolnictwa. Automatyzacja jest ważna w przemyśle, gdzie systemy i maszyny, przedmioty obrabiane i ich komponenty są ze sobą połączone w sieć.

Ponadto tak zwany cyfrowy bliźniak mógłby ograniczyć emisję CO₂. Jest to wirtualny obraz pełnych cykli produkcyjnych i operacyjnych. Procesy można było początkowo przeprowadzać na obiekcie cyfrowym, a nie na obiekcie rzeczywistym, co pozwala zaoszczędzić dużo materiałów, energii i zasobów.

Badanie dostrzega możliwości dla transportu poprzez optymalizację cyfrową. Czujniki na drogach lub systemy GPS w samochodach mogłyby dostarczać dane w czasie rzeczywistym, które można wykorzystać do zmiany sygnalizacji świetlnej, przekierowania ruchu lub zwiększenia lokalnego transportu publicznego. Ważna jest również inteligentna logistyka optymalizująca trasy przewozów i unikająca pustych przebiegów.
Polecane artykuły
AktualnościChinye-commerceWiadomości

Nowe pozycje z Chin na liście UNESCO

Aktualnoście-commerceWiadomości

Niemiecki eksport ponownie znacząco spada

Aktualnoście-commerceWiadomości

Nie martw się pokoleniem Z – czytają książki i wcześnie chodzą spać

Aktualnoście-commerceWiadomości

6 miejsc które poleca swoim klientom organizatorka luksusowych podróży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *