Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościWiadomości

Colonnade i OpenBIZ w odpowiedzi na ryzyko cybernetyczne

Jak wynika z raportu PwC 80% prezesów największych światowych organizacji uznaje digitalizację i nowe technologie za pierwszy czynnik zapewniający zwiększenie ich innowacyjności, a przez to konkurencyjności na rynku. Tyle samo badanych zdaje sobie sprawę, że cyberataki są jednym z największych zagrożeń dla rozwoju ich biznesu. Wynika z tego, że digitalizacja i zwrot w stronę nowych technologii to warunek konieczny rozwoju i konkurencyjności na rynku, który jednocześnie może poważnie zagrozić funkcjonowaniu przedsiębiorstwa – szczególnie w zakresie bezpieczeństwa i poufności danych.

RODO – wyzwanie dla przedsiębiorców

Najlepszym dowodem na to, że ryzyko związane z digitalizacją jest coraz większe, jest zwiększona dbałość prawodawcy o bezpieczeństwo i poufność danych, co ilustrują wchodzące w życie w maju przepisy związane z unijnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), które zaostrzą obowiązujące regulacje. Z jednej strony zobowiązuje firmy do przygotowania się na wypadek incydentu ujawnienia danych osobowych klientów oraz do implementacji odpowiednich mechanizmów zabezpieczających, w tym planu reakcji na incydent zagrażający bezpieczeństwu, czyli tzw. Breach Response Plan. Z drugiej strony, wprowadza także kary finansowe dla firm, które padły ofiarą włamania lub które się do niego przyczyniły.

Nowe rozwiązania na nowe potrzeby

W obliczu nowych przepisów prawnych przedsiębiorcy muszą skutecznie chronić dane osobowe i zabezpieczyć się na wypadek ich wycieku. Tymczasem z najnowszego opracowania 2018 GDPR Compliance Report wynika, że tylko 40% przedsiębiorstw jest w pełni przygotowanych do RODO.

„Redukcja ryzyka i właściwy poziom zabezpieczeń to dla naszych klientów podstawa. Chcielibyśmy, aby byli tak bezpieczni jak to tylko możliwe, dlatego oferujemy ubezpieczenie od ryzyk cybernetycznych CYBER GUARD, które chroni przedsiębiorstwo i ogranicza skutki roszczeń odszkodowawczych związanych z utratą lub ujawnieniem danych” – zauważa Monika Osóbka PI/Cyber Practice Leader, Third Party Liability Product Development Leader w Colonnade.

W odpowiedzi na nowe potrzeby przedsiębiorców Colonnade rozpoczął współpracę z OpenBiz – Platynowym Partnerem Tenable Inc.

„Wdrożenie rozwiązań firmy Tenable Inc. pozwoli klientom trafnie zmierzyć ekspozycję na ryzyko cybernetyczne oraz skutecznie je zmniejszyć, od lokalnych systemów i centrów danych po rozwiązania chmurowe. Klienci mogą być pewni, że nawet jeśli wydarzy się coś złego, to zawsze pozostaje ostatnia linia obrony – ubezpieczenie. To pierwsza tak kompleksowa oferta na rynku globalnym.” – powiedział Cezar Cichocki, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego w OpenBIZ.

Na mocy nowej umowy klienci otrzymają rozwiązanie, w którym Colonnade zaoferuje ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego chroniące przedsiębiorców przed skutkami zagrożeń związanych z działaniem systemów informatycznych. Z kolei OpenBIZ wesprze klientów w dostawie i wdrażaniu systemów Tenable Inc. do pomiaru wspomnianych zagrożeń i utrzymania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Eksperci przewidują, że wraz ze wzrostem świadomości ryzyka związanego z bezpieczeństwem i poufnością danych, takich rozwiązań będzie na rynku coraz więcej. Ważne, aby przedsiębiorcy oprócz świadomości ryzyka wiedzieli, że w razie takiego incydentu poradzą sobie z jego konsekwencjami.

Cyber assistance dla najbardziej wymagających

Specjalnie dla klientów, Colonnade i OpenBIZ przygotowały infolinię dostępną w sytuacji zaistnienia incydentu cybernetycznego. Infolinia zostanie uruchomiona 7 maja, będzie dostępna 24h na dobę / 7 dni w tygodniu

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

TeamworkBuzz – nowe narzędzie, które zrobi pozytywny szum w Twojej firmie

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Linie Emirates otwierają nowe połączenie do Porto

AktualnościWiadomościZarządzanie

Paweł Milewski dyrektorem poczty WP

AktualnościWiadomości

Przed światem coraz większe widmo głodu. Pomogą zdjęcia z satelitów?  

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: