Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Ceny nieruchomości mieszkaniowych będą rosły do ​​2030 roku

 

Nie widać zamrożenia cen nieruchomości: z analizy przeprowadzonej przez Hamburg World Economic Institute wynika, że ​​w nadchodzących latach w wielu miejscach świata ceny nieruchomości będą nadal rosły.

„W ponad połowie z 401 niemieckich dzielnic i miast właściciele mieszkań mogą spodziewać się wzrostu wartości ich nieruchomości do co najmniej 2030 r.” – zacytował „Welt am Sonntag” w wiadomości z Postbanku, w imieniu którego HWWI przeprowadziło badania.

Ceny wzrosłyby najbardziej w bawarskich okręgach wokół Monachium, w tym w Ebersberg, Landsberg am Lech, Erding, Dachau i Starnberg. Nawet w samym Monachium powinien rosnąć o 1,7 proc. rocznie. Z kolei w wielu regionach wiejskich na wschodzie ceny się zatrzymują lub spadną.

„Poza Bawarią powiat Cloppenburg ma wysokie roczne stopy wzrostu o plus dwa procent”, kontynuuje analiza. Rocznych podwyżek cen o ponad jeden procent należy się spodziewać również w głównych miastach Heilbronn, Poczdamie, Lipsku, Fryburgu, Münster, Dreźnie, Ingolstadt i Moguncji.

Większe metropolie i obszary metropolitalne będą się nadal rozwijać, więc zapotrzebowanie na przestrzeń życiową pozostanie tam wysokie. Oczekuje się, że średni roczny wzrost cen w Düsseldorfie wyniesie 1,2%, a w Kolonii 1,1%. Około 1% przypada na Berlin i Hamburg, a tylko 0,8% na Frankfurt.

HWWI oparł analizę na rozwoju demograficznym i ważnych danych ekonomicznych. Dane do obliczeń zostały zebrane przed pandemią koronową. „Prognozy powinny być w dużej mierze stabilne”, pisze Postbank.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Friede Springer uczyniła Mathiasa Döpfnera miliarderem

AktualnościWiadomości

Kalifornia ogłasza zakaz sprzedaży benzyny i oleju napędowego od 2035 roku

AktualnościWiadomości

Podróże i rozrywka to marzenia Polaków

AktualnościWiadomości

Digital People – druga edycja debaty o trendach i technologiach, które zmieniają biznes

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: