Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Cena złota osiągnęła nowy rekord wszechczasów

W czwartek cena złota osiągnęła rekordowy poziom. Po południu cena uncji troy (około 31,1 grama) w Londynie wzrosła do 2225 dolarów. Rano złoto nadal notowane było poniżej 2200 dolarów. Najwyższa wartość osiągnięta tydzień temu wyniosła 2220 dolarów. Przy wzroście o ponad 8 procent od początku marca zmierza do największego miesięcznego wzrostu od roku.

„Perspektywa wkrótce spadku stóp procentowych sprawia, że ​​dla wielu osób złoto znów staje się atrakcyjne” – komentuje Thomas Altmann, zarządzający portfelem w firmie zarządzającej aktywami QC Partners. Kiedy kluczowe stopy procentowe są wysokie, uczestnicy rynku chętniej inwestują zamiast tego w bezpieczne, ale oprocentowane inwestycje zakupu złota, które nie jest oprocentowane. „Ponadto „banki centralne są w dalszym ciągu dużym nabywcą.” Inni eksperci wskazywali na obawy związane z utrzymującą się nieuregulowaną sytuacją geopolityczną, co zachęcało inwestorów do inwestowania w inwestycje uważane za „bezpieczne” raje”.

Ważny będzie teraz indeks cen (PCE), który poznamy w piątek. Ten wskaźnik cen jest preferowany przez Bank Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. Zumpfe pozostaje pewny dalszego rozwoju sytuacji: „Kierunek na rynku złota wydaje się jasny: w górę!”

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: