Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Brytyjski premier Sunak zarobił ponad 2,2 miliona funtów rocznie

Brytyjski premier Rishi Sunak zarabiał ostatnio ponad 2,2 miliona funtów (2,58 miliona euro) rocznie i płacił za to dobre 500 000 funtów podatków. Tak wynika z zeznania podatkowego za rok budżetowy 2022/23 (5 kwietnia), które konserwatywny polityk opublikował w piątek. Gazeta Daily Mirror podała, że ​​jego dochody wzrosły o około 300 000 funtów w porównaniu z rokiem poprzednim.

Były bankier inwestycyjny uważany jest za najbogatszego premiera w historii Wielkiej Brytanii . Na początku października 2023 r. gazeta „Sunday Times” oszacowała majątek 43-latka i jego żony Akshaty Murty na łącznie 529 mln funtów. Ale to w dużej mierze zasługa Murty: posiada ona niecałe jeden procent udziałów w indyjskim gigancie IT Infosys, którego współzałożycielem jest jej ojciec.

Majątek premiera zawsze odgrywa rolę w debacie politycznej. Para, która ma razem dwie córki, jest właścicielem zabytkowego domu w okręgu Richmond w północnej Anglii, w hrabstwie Sunak, a także dwóch domów w eleganckim zachodnim Londynie i jednego w Santa Monica w Kalifornii.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Docenianie to najskuteczniejszy sposób motywowania pracowników

AktualnościWiadomości

Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach

AktualnościWiadomości

Mały wybór mieszkań na rynku zwraca inwestorów w kierunku domów

AIAktualnościWiadomości

Agenci sztucznej inteligencji pomogą osobom z niepełnosprawnościami korzystać z internetu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: