Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Boeinga 737 Max – Nowe wady jakościowe opóźniają dostawy

Boeing bada nowy problem ze swoim samolotem 737 Max – według aktualnej oceny firmy, remontu wymaga około 50 maszyn, które nie zostały jeszcze dostarczone. Dostawca poinformował Boeinga, że ​​dwa otwory w kadłubie niektórych samolotów mogły nie zostać wywiercone dokładnie zgodnie z wymaganiami, poinformował producent samolotu w niedzielny wieczór (czasu lokalnego).

Kontrole jakości Boeinga są obecnie w centrum uwagi po tym, jak część kadłuba samolotu 737-9 Max linii Alaska Airlines odpadła w locie na początku stycznia . Więźniowie uciekli z przerażeniem. Podczas oględzin stwierdzono luźne mocowania także w innych samolotach tego wariantu. Dopiero niedawno, po inspekcjach, dopuszczono do ponownego startu około 170 samolotów dotkniętego wariantu .

Boeing posiada kadłub samolotu 737 wyprodukowany przez dostawcę Spirit Aerosystems, który kiedyś był częścią grupy. W zeszłym roku dostawy 737 samolotów musiały zostać przerwane z powodu wadliwych odwiertów. Problem spowodowany przez Spirit dotyczył przegrody ciśnieniowej zamykającej tył kabiny samolotu.

Polecane artykuły
AktualnościCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Polacy planują majówkę i urlop a cyberprzestępcy podszywają się pod Airbnb

AktualnościITWiadomości

Ultimatum Komisji Europejskiej dla Tiktok

AktualnościWiadomości

Mistral planuje pozyskać pięć miliardów dolarów

AktualnościWiadomości

Adidas zachwyca swoich akcjonariuszy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: