Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWalutyWiadomości

Bitcoin spadł do najniższego poziomu od lutego

W ostatni piątek na początku handlu Bitcoin znacząco spadł. Cena chwilowo spadła poniżej poziomu 54 000 dolarów (równowartość 49 888 euro), osiągając najniższy poziom od końca lutego. Wynosząca 54 025 dolarów (49 911 euro) cena była prawie 8,3 procent niższa od poziomu z dnia poprzedniego. Najstarsza i najważniejsza cyfrowa waluta od tygodni znajduje się pod presją. Na początku czerwca Bitcoin kosztował nieco poniżej 72 000 dolarów. Inne waluty cyfrowe, takie jak Ethereum, BNB i Solana, również straciły znaczną wartość.

Eksperci uzasadnili straty w Bitcoinie i innych kryptowalutach w czwartek i piątek rano m.in. wiadomością od syndyka masy upadłościowej upadłej giełdy kryptowalut Mt.Gox. Zapowiedział, że przekaże dużą liczbę tokenów Bitcoin (BTC) uszkodzonym wierzycielom. Poszkodowani od lat czekają na zwrot pieniędzy.

Nie jest jasne, jak zachowają się teraz dawni klienci Mt.Gox. Jeśli znaczna ich liczba będzie chciała w krótkim terminie sprzedać zaoszczędzone zasoby Bitcoinów, może to doprowadzić do nadpodaży Bitcoina na rynku. Zaniepokojenie tą sytuacją zwiększa także fakt, że organy ścigania dysponują dużymi pakietami BTC, które zabezpieczyli przed przestępcami.

Złe nastroje na rynku kryptowalut w ostatnich tygodniach mają także związek z działalnością Rezerwy Federalnej amerykańskiego banku centralnego (Fed). Obecnie nie jest jasne, kiedy i w jakim stopniu Fed może poluzować swoją politykę pieniężną. Kalkulacja jest następująca: dopóki stopy procentowe są stosunkowo wysokie, inwestorzy mają różne możliwości inwestowania swoich pieniędzy w opłacalny sposób. Rynek kryptowalut cierpi z tego powodu, ponieważ inwestycje w kryptowaluty nie przynoszą żadnych odsetek. Jeśli jednak stopy procentowe tradycyjnych inwestycji spadną, inwestycje w kryptowaluty wydają się bardziej atrakcyjne.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły