Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościAppleWiadomości

Apple ogłasza nowe funkcje AI i współpracę z OpenAI

Amerykański gigant technologiczny Apple ogłosił ofensywę w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i będzie współpracował także z pionierem sztucznej inteligencji OpenAI . W poniedziałek na początku corocznej konferencji programistów szef Apple Tim Cook (63 l.) zaprezentował „Apple Intelligence” – pakiet funkcji sztucznej inteligencji dla swoich urządzeń. Firma opracowała szereg własnych funkcji AI, ale nawiązała także współpracę z OpenAI.

W ramach tej współpracy system dialogowy ChatGPT opracowany przez OpenAI zostanie zainstalowany na iPhonie, iPadzie i innych urządzeniach Apple. OpenAI może na żądanie generować tekst, obrazy i inną treść. Jego firma „jest bardzo zadowolona ze współpracy z Apple nad zintegrowaniem ChatGPT z urządzeniami jeszcze w tym roku” – powiedział szef OpenAI Sam Altman (39 l.) w serwisie internetowym X, dawniej Twitterze. W poniedziałek wziął udział w konferencji deweloperów w siedzibie Apple w Cupertino w Kalifornii.

Niedawne osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji umożliwią wyniesienie doświadczeń użytkowników produktów Apple „na nowy poziom” – powiedział na spotkaniu dyrektor generalny Apple, Cook. Do tej pory Apple pozostawał znacznie w tyle za konkurentami, takimi jak Google i Microsoft, jeśli chodzi o sztuczną inteligencję – teraz ma się to zmienić dzięki Apple Intelligence i partnerstwu z OpenAI.

Apple Intelligence zostanie zintegrowane z iOS18, nową wersją systemu operacyjnego dla iPhone’a i iPada. Funkcje AI między innymi całkowicie zmienią asystenta głosowego Siri i sprawią, że będzie on znacznie potężniejszy. Według firmy mechanizmy ochrony danych zostaną również zintegrowane z Apple Intelligence, aby zapobiec kradzieży danych użytkowników w celu dalszego rozwoju Siri. Według firmy Apple Intelligence umożliwi użytkownikom tworzenie własnych emoji lub pobieranie krótkich podsumowań e-maili ze skrzynki odbiorczej. Dyrektor generalny Cook wyraził oczekiwanie, że funkcje AI w urządzeniach Apple będą w przyszłości „niezbędne” dla użytkowników.

Tymczasem miliarder technologiczny Elon Musk (52 l.) zareagował na ogłoszone partnerstwo ostrą krytyką. Przedsiębiorca wyjaśnił w serwisie internetowym X, że zakazałby używania iPhone’ów w swoich firmach ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa danych, gdyby producent iPhone’a zintegrował systemy AI z OpenAI na poziomie systemu operacyjnego. Musk promuje własny system AI xAI.

Musk był jednym ze współzałożycieli OpenAI w 2015 roku. Jednak trzy lata później ponownie zrezygnował. W marcu Musk złożył pozew przeciwko OpenAI w związku z jego komercyjnym ukierunkowaniem. W pozwie argumentował, że spółka miała być organizacją non-profit. Twórca chatbota ChatGPT jest obecnie de facto spółką zależną firmy programistycznej Microsoft.
Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: