Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

AktualnościWiadomości

4 fakty o hotelach designerskich w Polsce

Aż 97% gości hotelowych uważa, że można połączyć funkcjonalność z designem – wynika z raportu przygotowanego przez HRS. Zobacz, jak w perspektywie osób rezerwujących noclegi wygląda rynek hoteli designerskich w Polsce.

Kiedy powstał pierwszy hotel designerski? Ile obiektów tego typu można znaleźć w Polsce? Na co, poza nietypowym wyglądem pokojów, zwracają uwagę goście hotelowi? Poniżej znajduje się kilka ciekawostek z najnowszego raportu HRS Hotelowy Design.

Pierwszy hotel designerski w Polsce

W 2007 roku w Krakowie otwarto Andel’s Hotel Cracow uważany za pierwszy hotel designerski w kraju. Obiekt liczący 159 pokoi i 5 sal konferencyjnych otrzymał wiele nagród za swój nietypowy, kontrowersyjny wystrój. W Andel’s Hotel Cracow dominuje nowoczesna, żywa kolorystyka, w tym różne odcienie żółtego i pomarańczowego.

Liczba hoteli designerskich w Polsce

Osoby, które wzięły udział w raporcie HRS wymieniły łącznie aż 135 hoteli w Polsce, które uznały za hotele designerskie. Zdaniem gości hotelowych obiekty tego typu charakteryzują się:

niecodziennym doborem kolorów i mebli,

niebanalnym wystrojem,

klimatycznym oświetleniem,

niestandardowymi rozwiązaniami w łazience,

intrygującymi dekoracjami,

ofertą kulinarną.

Nieco inne podejście do tematu mają hotelarze. Według nich poza nietypowym wyglądem, hotel designerski musi się wyróżniać profesjonalną obsługą i indywidualnym podejściem do klienta.

Ceny noclegów w hotelach designerskich

Za pokój w hotelu designerskim 55% ankietowanych byłaby w stanie zapłacić do 300 zł. Znacznie mniej, bo 24% Polaków deklaruje, że na jeden nocleg w hotelu designerskim mogłoby wydać maksymalnie 500 zł. Tylko 17% osób nie zapłaciłoby za pokój w obiekcie tego typu więcej niż 200 zł.

Oczekiwania Polaków wobec hoteli designerskich i hotelarzy

Niespotykane aranżacje przestrzeni hotelowych inspirują gości hoteli designerskich do wykorzystania niektórych rozwiązań dekoracyjnych (oświetlenie, kolorystyka, meble czy dekoracje ścian) również w swoim mieszkaniu. Sam wygląd to jednak nie wszystko. Zarówno turyści, jak i osoby podróżujące służbowo uważają, że hotel designerski powinien:

mieć funkcjonalną przestrzeń hotelową (45%),

wyróżniać się nowatorskimi rozwiązaniami (34%),

oferować dodatkowe udogodnienia (16%).

Więcej ciekawostek na temat hoteli designerskich, w tym wypowiedzi znanych hotelarzy i wywiad na temat rozwoju polskiego rynku hotelarskiego, znajduje się w raporcie HRS Hotelowy Design.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: