Komisja międzynarodowej organizacji PEX (Process Excellence Network) po raz kolejny wyróżniła firmy i specjalistów z całego świata specjalizujących się w procesach transformacji biznesowej w branży centrów usług wspólnych. Laureatami zostali profesjonaliści, którzy wyróżnili się w sposób szczególny swoimi działaniami i mieli istotny wpływ na całą branżę. W tegorocznej edycji jedyne takie wyróżnienie z Europy otrzymał Rafał Olejniczak, dyrektor generalny 3M Centrum Usług Wspólnych EMEA.

Nagroda PEX Network Award 2018 ma na celu uznanie strategicznego wkładu liderów wdrożeń, którzy kierują procesem usprawniania całej firmy w odniesieniu do uznanych, międzynarodowych metod doskonałości operacyjnej. Finaliści musieli wyróżnić się wizją, przywództwem i realnym wpływem na zmianę działania całego przedsiębiorstwa, także w skali globalnej.

To nie jedyna nagroda, którą mogą się pochwalić przedstawiciele Centrum Usług Wspólnych 3M w Polsce. W ubiegłym roku firma zdobyła nagrodę Great Place to Work® a także wyróżnienia branżowe przyznane przez ABSL Polska (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych) i SSON (Sieć Centrum Usług Wspólnych i Outsourcingowych).

Jako finalista, Rafał Olejniczak wziął udział w prestiżowym wydarzeniu OPEX Week: Business Transformation World Summit 2018, które odbyło się w Orlando (USA) 22-23 stycznia 2018 roku. Rafał znalazł się w gronie TOP 6 Liderów  Doskonałości Operacyjnej z całego świata.