Na początku 2018 roku, w Liechtensteinie, w gminie Schaan – gospodarczym centrum tego kraju – powstanie nowy hotel Vienna House. Wnętrza hotelu będą odzwierciedleniem współczesnych trendów, a w centrum uwagi mają znaleźć się bar i restauracja. W planach jest także projekt ogrodu miejskiego. 

Rozpoczęcie budowy nowego hotelu Vienna House jest planowane na wiosnę 2018 roku w gminie Schaan w Liechtensteinie. Hotel będzie składał się z 162 pokoi oraz apartamentów i powstanie dzięki dwóm spółkom deweloperskim Forol Holding AG oraz Annagh Establishment. Zgodnie z harmonogramem projekt zostanie zakończony po okresie konstrukcji trwającym około 18 miesięcy. Koszt budowy oszacowano na ok. 40 milionów CHF.

Rupert Simoner, CEO w Vienna House, komentuje nowy, prestiżowy projekt: „Wieloletnie doświadczenie na rynku regionalnym zawdzięczamy działalności naszego hotelu w mieście Dornbirn. Współpraca ze znanymi firmami budowlanymi – Forol i Annagh – oraz pozytywne relacje z przedstawicielami gminy stworzyły idealną podstawę dla tego sztandarowego projektu. Mamy wspaniały zespół i z niecierpliwością czekamy na ukończenie hotelu Vienna House Drei Schwestern”.

Nowy hotel Vienna House Drei Schwestern został zaplanowany w dogodnej lokalizacji, w miejscu, gdzie spotykają się ze sobą granice czterech krajów: Liechtensteinu, Szwajcarii, Austrii i Niemiec. Dzięki temu, hotel będzie oferować zakwaterowanie dla przedstawicieli i partnerów biznesowych międzynarodowych marek z regionu, takich jak Hilti, Ivoclar Vivadent, Thyssenkrupp Presta czy Swarovski. Vienna House Drei Schwestern stanie się także atrakcyjnym miejscem dla gości z innych segmentów. Oprócz turystów, gości biznesowych i uczestników konferencji, hotel skieruje swoją ofertę restauracyjną do okolicznych mieszkańców. Obiekt będzie dysponował miejscami parkingowymi oraz własnym garażem, dzięki czemu zagwarantuje miejsca gościom podróżującym samochodem.

Urs Peter Koller, dyrektor zarządzający firmy budowlanej Forol, mówi: „Jesteśmy przekonani, że Schaan jest idealnym miejscem na hotel Drei Schwestern, zarówno pod kątem lokalizacji, jak i dostępności. Całkowicie nowa koncepcja została specjalnie dostosowana, aby odróżnić potrzeby rynkowe tego regionu. Vienna House jest fantastycznym partnerem, który rozumie, jak sprostać wysokim wymaganiom. Przez ostatnie kilka lat Annagh zajmowało się tworzeniem fundamentów dla projektu tego hotelu. Teraz przechodzimy do następnego kluczowego kroku: budowy hotelu”.

Projekt 4-gwiazdkowego hotelu o wysokim standardzie ma odzwierciedlać tradycję i kulturę Liechtensteinu, które będą widoczne na terenie całego obiektu. We wnętrzach nie zabraknie nawiązania do tematyki Księstwa Liechtensteinu, zachwycającej alpejskiej przyrody, a także ducha, tradycji i wartości regionu. Nazwa hotelu pochodzi od pobliskiego łańcucha górskiego Drei Schwestern (Trzy Siostry).

Hanno Konrad, członek zarządu firmy budowlanej Annagh, tak komentuje nowatorski projekt hotelu i jego wyjątkowy zamysł: „Spędziliśmy kilka lat na projektowaniu i opracowywaniu projektu hotelu Drei Schwestern w Schaan. Dzięki współpracy z firmą Forol ze Szwajcarii udało nam się dopasować projekt do potrzeb rynkowych Liechtensteinu i pobliskiego regionu. Ponadto zdołaliśmy uwzględnić w nim aktualne trendy. Wieloletnie doświadczenie Ursa Petera Kollera i jego zespołu z firmy Forol, połączone z wiedzą o regionie i działalnością firmy Annagh w Liechtensteinie, jest gwarancją trwałości tego projektu”.

Pokoje z historią

Wystrój pokoi i apartamentów typu Junior łączy elementy kojarzone ze współczesnym Liechtensteinem oraz motywy związane z okolicznymi atrakcjami i lokalną naturą. Hotelowe pokoje różnej kategorii zapewnią idealną równowagę między pracą, życiem prywatnym a wypoczynkiem. Łazienki, zostały zaprojektowane tak, aby przypominać prywatne spa z wanną lub dużym prysznicem. Na gości będą czekać również luksusowe kosmetyki do pielęgnacji. W pokojach i łazienkach planowana jest instalacja inteligentnego oświetlenia, które ma pomóc w tworzeniu przyjemnej atmosfery. W każdym pokoju dostępne będzie bezpłatne szybkie WiFi oraz telewizor smart TV.

Przestrzeń i śniadanie w kuchni

W hotelu Vienna House Drei Schwestern przytulny lounge, urządzony w domowej atmosferze, zastąpi klasyczne lobby i będzie służył jako miejsce spotkań oraz do pracy. Lounge, jako serce całego hotelu, połączy w jednym miejscu recepcję, bar i restaurację. Tutaj będzie podawany także pierwszy posiłek dnia, serwowany w domowym stylu „śniadanie w kuchni”. Dekoracje, takie jak piec opalany drewnem, garnki i patelnie, stare dzbanki na wodę, przybory kuchenne z różnych epok oraz duży wspólny stół, mają za zadanie przywoływać wspomnienia z dawnych czasów. Na miejscu goście będą mogli wybierać spośród różnych zdrowych dań, bazujących na najlepszych regionalnych produktach, a na dobry początek dnia rozkoszować się smakiem kawy i świeżo wypieczonego chleba. „Chcemy wzbudzać entuzjazm naszych gości. Tę filozofię wykorzystamy w praktyce w hotelu Vienna House Drei Schwestern w Schaan” – mówi Rupert Simoner.

Regionalna kuchnia

Nowoczesna, stylizowana na tawernę, restauracja z ogrodem zimowym będzie oferować dania zgodne z najnowszymi trendami kulinarnymi, a wśród nich grillowane mięsa, ryby i dania wegetariańskie. Wszystko to uzupełnią tradycyjne potrawy austriackie, z wołowiną Tafelspitz i sznyclem wiedeńskim na czele. Taras i ogród mają być komfortową oazą na letnie miesiące, a także miejscem do organizacji wesel, spotkań po pracy i niedzielnego brunchu.

Kreatywne spotkania

Innowacyjny wystrój zaplecza konferencyjnego stworzy relaksującą atmosferę, w której mają rodzić się najlepsze pomysły. Oryginalne i kreatywne przerwy staną się nieodłączną częścią tego konceptu. Przestronne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 300 m² będą także wykorzystywane do spotkań, eventów czy prezentacji produktów.

Projekt ogrodu i strefy wellness

Vienna House Drei Schwestern skoncentruje swoją działalność na dbaniu o środowisko. Dzięki koncepcji ogrodu miejskiego goście będą mogli zbierać świeże jagody na śniadanie, hodować własne rośliny, zrywać świeże owoce i warzywa na przekąski lub sfinansować posadzenie własnego drzewa. Ofertę obiektu wzbogaci ogromna strefa fitness i wellness wraz ze sprzętami do ćwiczeń wydolnościowych i siłowych. Goście będą mogli skorzystać również z opieki trenera osobistego podczas treningu w obiekcie lub na zewnątrz.