Ferie zimowe 2018 coraz bliżej. Sprawdziliśmy, jakie miejsca w Polsce cieszą się największą popularnością zdobywając miano zimowych kurortów.

Przerwa zimowa dla uczniów rozpocznie się 15 stycznia i potrwa do 25 lutego. Sprawdź dokładne terminy ferii zimowych dla poszczególnych województw, zobacz: Terminy ferii zimowych 2018

Jakich wyborów dokonają Polacy i jakie miejsca wybiorą na zimowy wypoczynek? Sprawdziliśmy, gdzie najczęściej w okresie ferii szukają ofert i rezerwują nocleg użytkownicy serwisu Nocowanie.pl.

Zdecydowanie ferie 2018 zdominowała południowa część kraju. Wśród miejscowości, w których pojawiło się najwięcej zapytań o nocleg w okresie styczeń-luty 2018 bezkonkurencyjnie królowało Zakopane. W pierwszej trójce znalazł się też Karpacz i Białka Tatrzańska. Osoby, które planują zimowy wypoczynek chętnie wybierają również Szczyrk, Szklarską Porębę, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Wrocław, Szczawnicę oraz Krynicę-Zdrój.

Jak przedstawiała się sytuacja w 2017 roku? Podobnie, dominowały miasta z południowej części Polski. W okresie styczeń – luty 2017 serwis Nocowanie.pl odnotował najwięcej zapytań o noclegi w Zakopanem, następnie na liście pojawił się Karpacz, Szklarska Poręba, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Wisła oraz co ciekawe Kołobrzeg , który uznawany jest za jedno z największych nadmorskich uzdrowisk oraz Władysławowo – wakacyjny nr 1 w Polsce.

Sprawdź naszą listę noclegów, które nadają się na Ferie zimowe 2018 . Już nie musisz zastanawiać się, jak zaplanować zimowisko oraz gdzie wyjechać na narty.

Szukasz noclegów na ferie? Wejdź i zobacz: Oferty specjalne – Ferie zimowe 2018

*powyższe zestawienie zostało stworzone w oparciu o ilość zapytań o noclegi w listopadzie 2017 oraz styczniu-lutym 2017.