Wakacyjne zatrudnienie to dla wielu uczniów oraz studentów możliwość rozpoczęcia swojej przygody na rynku pracy i zarobienia pierwszych pieniędzy. Nie każda praca da nam jednak tyle samo korzyści. Czym zatem kierować się przy jej wyborze, aby wynieść z niej jak najwięcej cennych doświadczeń?

Zanim zaczniemy szukać zatrudnienia na wakacje, powinniśmy zastanowić się, jakie kompetencje chcemy dzięki niemu zdobyć, czego mamy nadzieję się nauczyć. Najlepiej, aby praca ta była dla nas interesująca. Sprawi to, że będziemy chodzili do niej z większą przyjemnością. Warto zadbać też o to, żeby nasze zajęcie nie przeszkodziło nam w wykorzystaniu wakacji również na wypoczynek. Jest on bardzo ważny przed kolejnym rokiem szkolnym lub akademickim.

„Dla firm zatrudnianie na okres wakacyjny to przede wszystkim otwarcie się na nową kadrę pracowniczą, na młode osoby, które rozpoczynają swoją przygodę na rynku pracy. Z kolei z punktu widzenia pracowników bardzo istotna jest możliwość nauczenia się np. punktualności, obowiązkowości czy umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi, która jest ważna praktycznie w każdej sferze zawodowej” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Krzysztof Radoszewski, dyrektor generalny w UberEATS Polska.

Co ważne, koniec wakacji nie musi oznaczać także końca pracy. Jeśli się sprawdzimy, być może dostaniemy propozycję kontynuacji zatrudnienia na elastycznych warunkach. Tak aby nasze obowiązki zawodowe nie kolidowały ze szkołą czy studiami.