We Wrocławiu otworzyło się MAHLE Shared Services Poland Sp. z o.o., którego głównym zadaniem będzie obsługa grupy MAHLE w Europie, w obszarach procesów IT oraz finansów. Wciąż trwa rekrutacja wrocławskich specjalistów.

Wrocławskie biuro MAHLE będzie również ściśle współpracowało z innymi zakładamiw Polsce: Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim. Już dziś pracuje tam około 6000 osób. W samym Wrocławiu, do końca roku pracę znajdzie jeszcze 100wysokiej klasy specjalistów z obszaru IT i finansów.

MAHLE na świecie

MAHLE jest wiodącym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, oferuje unikalne rozwiązania w dziedzinie silników, filtracji, elektryki/mechatroniki oraz układów chłodzenia.Jako światowy potentat w świecie technologii bierze aktywny udział w sportach motorowych — zarówno w wyścigach Formuły 1, jak i wyścigu Le Mans. Innowacyjne produkty MAHLEsą wykorzystywane w urządzeniach stacjonarnych i maszynach samobieżnych, a takżew transporcie kolejowym, morskim i podczas lotów w przestrzeni kosmicznej. 50% samochodów na świecie posiada komponent produkcji MAHLE.

Firma obecnie posiada około 170 zakładów produkcyjnych i 15 głównych centrów badawczo-rozwojowych. Na świecie zatrudnia 77.000 pracowników.W Polsce znajdują się 4 zakładyprodukcyjne i Centrum R&D.

Wrocławskie MAHLE 

Niemiecki koncern MAHLE zdecydował, że to właśnie Wrocław jest najlepszym miejscem, które będzie odpowiadało za obsługę europejskich oddziałów firmy. Decyzja o lokalizacji nie jest przypadkowa, ponieważ dzięki niej będzie możliwa bliska współpraca również z prężnie działającymi zakładami w Krotoszynie i Ostrowie Wielkopolskim.

Głównym zadaniem MAHLE SSC będzie ścisła kooperacjaz centralą znajdującą się w Stuttgarcie. Do kluczowych obowiązków wrocławskiego oddziału z zakresu finansów będzie należało wspieranie działalności MAHLE w Niemczech, Czechach i Hiszpanii. Natomiast specjaliści IT będą odpowiadać za wsparcie informatyczne dla całego obszaru Europy.

Głównymi zadaniami, które stoją przedSSC MAHLE to: ujednolicenie procesów, insourcing księgowości w Grupie. Zatrudnieni eksperci od finansów i księgowości będą odpowiadali również za konsolidację i standaryzację procesów finansowych, a także za zwiększenie jakości i wydajności tych procesów w europejskich strukturach finansów.

Natomiast specjaliści IT skupią się m.in. nad ujednoliceniem procesów IT, konsolidacjąi standaryzacją procesów, zwiększenie zdolności i wydajności usług w Europie, poprawąjakości usług Service Desk oraz poprawą opłacalności i jakości usług ITw zakresie zarządzania aplikacjami biznesowymi (głównie SAP ERP) oraz zarządzania infrastrukturą IT (administracja serwerów w środowisku WINDOWS, LAN/WAN, administracja systemów baz danych).

Rekrutacja trwa

Od paru miesięcy trwa intensywna rekrutacja wysokiej klasy ekspertów, którzy specjalizują się w rachunkowości, księgowości, finansach czy SAP-ie. Osoby, które są zainteresowane pracą powinnyrównież biegle posługiwać się językiem angielskim. Znajomość drugiego, dodatkowego języka jest dużą zaletą. Wrocławskie centrum biznesowe MAHLE, które obsługuje oddziały z całej Europy, jest środowiskiem międzynarodowym, dlatego znajomość języków jest tak pożądana. Zwłaszcza, że zatrudniani są nie tylko Polacy, ale specjaliściz wielu krajów.

SSC MAHLE na swoją siedzibę wybrało ultranowoczesny biurowiec w ścisłym centrum Wrocławia – Nicolas Business Center – tuż przy Rynku. Biurowiec jest innowacyjnyi wysokiej klasy, spełniający najwyższe standardy. Doskonałe miejsce dla nowoczesnego centrum usług wspólnych MAHLE.