Bank BGŻ BNP Paribas oraz firma konsultingowa Grant Thornton organizują cykl spotkań eksperckich, skierowanych do przedsiębiorców. Podczas warsztatów poruszane będą zagadnienia związane z nowym rodzajem płatności tzw. split payment. Eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące nowych regulacji w tym zakresie. Najbliższe spotkania dla przedstawicieli sektora MŚP odbędą w Rzeszowie, Lublinie, Krakowie oraz Ełku.

Podczas cyklu spotkań przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się m.in. z czym wiąże się i na czym polega split payment oraz jakie korzyści przyniesie podatnikom stosującym nowy mechanizm płatności. Uczestnicy warsztatów zapoznają się również z ryzykami, jakie się z nim wiążą oraz dowiedzą się jak można się przed nimi zabezpieczyć.

Split payment to narzędzie, którego zadaniem jest uszczelnienie systemu podatkowego. Zgodnie z ustawą z grudnia ub.r., banki od lipca 2018 roku będą prowadzić dla klientów dedykowane rachunki VAT powiązane z rachunkami rozliczeniowymi w walucie PLN. Ponadto, banki zostały zobowiązane wprowadzić nowy typ rozliczeń, tzw. płatność podzieloną (split payment), która może być wykorzystywana do zapłaty należności za faktury VAT.

Najbliższe warsztaty odbędą się w Rzeszowie już 5 czerwca w Hilton Garden Inn, Al. Kopisto 1.  Spotkanie poprowadzą eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas oraz przedstawiciele Grant Thornton. Warsztaty, w ramach cyklu spotkań odbyły  się już w Gdańsku, Toruniu, Białymstoku, Poznaniu, Katowicach i Wrocławiu.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się na stronie: www.landing.bgzbnpparibas.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.