Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościManager lotniczyWiadomości

Serwis pokładowy KLM w nowej odsłonie

Już tego lata Królewskie Holenderskie Linie KLM wprowadzają nową koncepcję serwisu pokładowego w Klasie Ekonomicznej na lotach międzykontynentalnych. Pasażerów czekają korzystne zmiany w menu, nowe produkty, ale też usprawniona, bardziej wydajna procedura wydawania posiłków. Dania i pory posiłków mają też lepiej współgrać z biorytmem podróżnych. Nowego serwisu doświadczymy od 1 lipca na dziewięciu trasach z Amsterdamu, a od jesieni – podczas wszystkich lotów międzykontynentalnych.

Linie KLM opracowały nową koncepcję serwisu pokładowego, który będzie niebawem oferowany w Klasie Ekonomicznej na lotach międzykontynentalnych. Na początku lotu, na dobry start podróży pasażerowie otrzymają butelkę wody, orzeźwiający ręcznik oraz słuchawki, aby mogli rozgościć się w samolocie i przygotować do drogi. Następnie załoga zaoferuje podróżnym szeroki wybór ulepszonych posiłków na wybranych dalekich trasach z wylotem z Amsterdamu.

Na połączeniach międzykontynentalnych, które odbywają się w ciągu dnia, w skład posiłku będą wchodziły dania na ciepło do wyboru, duża sałatka oraz deser. Podczas lotów międzykontynentalnych średniego i dalekiego zasięgu pasażerowie będą dodatkowo częstowani przekąskami, wśród których znajdą się lody, słodycze i pikantne snacki. Przekąski będą serwowane przez załogę, jak również dostępne w samoobsługowych barach w samolocie.

Cintra van Westen FB

Co więcej, dania zróżnicowano w zależności od pory dnia i nocy, w której odbywa się rejs, a także odpowiednio dostosowano do długości podróży, dzieląc loty na trzy kategorie:

Loty międzykontynentalne krótkiego zasięgu;

Loty międzykontynentalne średniego zasięgu;

Loty międzykontynentalne dalekiego zasięgu. 

To, co zjemy w samolocie i o jakiej porze, zostało tak opracowane, aby posiłek współgrał z biorytmem pasażerów.

Posiłkom tradycyjnie będzie towarzyszył szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Serwis pokładowy w nowej odsłonie zostanie wprowadzony od 1 lipca b.r., początkowo na wybranych 9 trasach z Amsterdamu do: Bonaire (przez Arubę), Entebbe (przez Kigali), Fortalezy, Osaki, Hongkongu, Vancouver, Seulu, Rio de Janeiro i Houston. Wraz z początkiem rozkładu zimowego, od 28 października 2018 nowy serwis będzie dostępny na wszystkich lotach międzykontynentalnych KLM.

Skąd pomysł na zmiany?

Wprowadzając zmiany w serwisie pokładowym, KLM jednocześnie przeorganizował pracę personelu pokładowego. Nowy układ zbiorowy pracy załóg holenderskiej linii zawiera klauzulę, że teraz na wielu lotach międzykontynentalnych załogi będą liczyły  jedną osobę mniej. W związku z tym personel pokładowy musi pracować bardziej wydajnie, a procedurę wydawania posiłków należy przemyśleć na nowo. Wprowadzenie nowego menu było dobrą okazją, aby lepiej wykorzystać miejsce tacach. Dodatkowo wózki będą mogły pomieścić więcej tac z posiłkami, zapewniając szybszą obsługę pasażerów, bez uszczerbku na jakości. W efekcie wszystkich zmian, ilość serwowanych posiłków i napojów pozostaje ta sama, ale jakość obsługi i oferowanych produktów poprawi się, czego życzyli sobie klienci KLM.

obsluga w samolocie KLM 1 (1)

Odpowiedzialny catering

Nie od dziś linia lotnicza KLM dokłada wielu starań, aby catering serwowany w jej samolotach był przygotowywany i pozyskiwany zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju. Odpowiedzialny catering to ważny element polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) KLM. Serwując około czterdziestu milionów posiłków rocznie, linia czuje się odpowiedzialna za sposób pozyskiwania żywności, którą częstuje pasażerów na pokładzie. KLM kupuje produkty od producentów żywności, którzy spełniają wysokie normy i podzielają misję zrównoważonego rozwoju. W ten sposób „walczy” z wszelkimi przejawami rabunkowej gospodarki przy produkcji żywności – wycinaniem lasów pod uprawy, łowieniem ryb na łowiskach nadmiernie eksploatowanych, czy działaniami niekorzystnymi dla lokalnych społeczności.

Tak więc pasażerowie KLM są częstowani kawą i czekoladą opatrzoną certyfikatem UTZ i Fairtrade, które dają pewność, że produkty te zostały wyprodukowane w uczciwy sposób, bez szkody dla środowiska, ani krzywdy rolników. Jajka oraz drób wchodzące w skład potraw serwowanych przez linię na lotach z Amsterdamu*, są produkowane w sposób etyczny i z dbałością o dobro i godność zwierząt. Za swoje działania KLM otrzymał nagrodą „Dobrego Jajka” i „Dobrego Kurczaka” od organizacji działających na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych.

nowy serwis w KLM woda

Nowa koncepcja serwisu pokładowego przyczynia się do dotychczasowych działań KLM w zakresie zrównoważonego rozwoju.  Nowe tace i sztućce są lżejsze niż wcześniej, co wpływa na ciężar samolotu, a tym samym pomaga zmniejszyć emisję CO2. Ponadto zrezygnowano z papierowej podkładki na tacy, co oznacza, że linia zużywa miliony arkuszy papieru mniej. Każda taka z pozoru mała zmiana, w globalnym rozrachunku ma olbrzymie znaczenie dla środowiska.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Rosyjscy hakerzy atakują Polskę w przeddzień wyborów samorządowych. Celem infrastruktura komunikacyjna Polski

AktualnościWiadomości

Jak zapobiegać kradzieży danych podczas podróży służbowych

AktualnościWiadomości

Zestresowany pracą? Dzięki Job Crafting możesz to zmienić

AktualnościWiadomości

Pożegnanie strajków: Lufthansa i Verdi kończą spór dotyczący rokowań zbiorowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: