Dla mojego pokolenia Wietnam i Wietnamczycy kojarzą się jedynie z wojną, z przymusowa emigracja, kiedy to państwa bloku wschodniego przyjmowali obywateli Wietnamu z toczącej kraj wojny.  Na boiskach szkół górniczych, techników wszelakiego sortu można było usłyszeć egzotyczny język wietnamski. Ale już na początku lt 90. to już nie wojna ale dobre jedzenie i dobre ciuchy.

Czy znamy Wietnamczyków, ich kulturę, sposób komunikacji i jak się integrują?

Pierwsze wycieczki do Wietnamu organizował Orbis w latach 80. i kosztowało to za 3 tyg. około 180 dolarów USA. Lot przez Berlin, nieistniejąca już linią Interflug.

Dzisiaj możemy przebierać w ofertach gdzie jak i za ile. Ale tak naprawdę, najważniejsze jest sprawdzenie czy to nie jest naciąganie. Dlatego sprowadzamy w Sajgonie, ceny hoteli do jakości.

I co mamy…

 

63635292Ano mamy za kilkadziesiąt złotych za osobę, przyzwoity pokój, z łazienka, kosmetykami etc. Jak mawia klasyk, możesz zapłacić i 1000 dolarów spać będziesz i tak taka sama długość czasu,

Czasami nie wiemy co wybrać, ale dzisiaj mamy wiele przewodników,  w których prezentowane są oferty. I Cały czas nie wiadomo czy jest to show time czy jest to real. My możemy powiedzieć, że jest to real hotel..

buffet-in-thien-hai-hotel-restaurant

Teraz śniadanie… całkiem przyzwoite. Swietna zupa Pho na śniadanie. Ale wartością dodaną jest lokalizacja.  Środek miasta, blisko do bazarów i do fantastycznego Food Court. Koszyki w Warszawie, fajne ale nie to samo, no i ceny inne. Tutaj za 10 dolarów najemy się we dwójkę i napijemy piwa. Thien Hai Hotel w Sajgonie jest hotelem godnym polecenia.

Na 6 pietrze taras widokowy, bardzo grzeczny i usłużny personel. No i ceny. Zresztą sprawdzicie sami.