Premier Beata Szydło będzie gościem specjalnym panelu z udziałem prezesów PZU i Pekao oraz przedstawicieli firm z sektora MŚP, który jest jednym z głównych punktów XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Organizatorem panelu jest Grupa PZU.

Jak przekształcić firmę rodzinną w giganta? Jakie są instytucjonalne i rynkowe uwarunkowania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce? O tym rozmawiać będą uczestnicy panelu organizowanego przez Grupę PZU podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Gościem specjalnym będzie premier Beata Szydło, której wystąpienie zainauguruje debatę. W dyskusji wezmą udział: Paweł Surówka, prezes PZU;  Michał Krupiński, prezes Pekao; dr Jolanta Loranc-Borkowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie; dr Paweł Jarzyński, prezes Jawar sp. z o.o.; Zbigniew Mróz, prezes Pro Produkcja sp. z o.o. i Dariusz Warowny, prezes Piekarni Warowny. Panel rozpocznie się 6 września o godz. 10.40 w Nowym Domu Zdrojowym, budynek B, Sala Marmurowa. Moderatorem dyskusji będzie redaktor Michał Karnowski.

W drugiej części panelu, która rozpocznie się o godz. 12.00, głos zabiorą przedstawiciele czołowych instytucji finansowych w Polsce. Podzielą się oni wiedzą, w jaki sposób można wspierać rozwój sektora małych i średnich firm. W debacie organizowanej wspólnie przez PZU, Pekao SA i Alior Bank wezmą udział Paweł Surówka, prezes PZU; Michał Krupiński, prezes Pekao; Michał Chyczewski, prezes Alior Bank; Roman Pałac, prezes PZU Życie; Tomasz Styczyński, wiceprezes Pekao; Marek Tomczuk, wiceprezes Pekao; Maciej Surdyk, Alior Bank; Marek Bal, prezes Kratki; Dariusz Warowny, prezes Piekarni Warowny; Maciej Bogdański, prezes Hubertech sp. z o.o. Moderatorem dyskusji będzie redaktor Tomasz Grynkiewicz.

Także w środę, 6 września, Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW weźmie udział w panelu „Wzrost innowacyjności Polski na poziomie globalnym budowany na poziomie lokalnym”, który rozpocznie się o godz. 12.05 w Salonie Rzeczpospolitej. Do dyskusji, oprócz Rafała Kilińskiego, zostali zaproszeni także: Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju, Jędrzej Oleszkiewicz, dyrektor Biura Innowacji PKN Orlen, Andrzej Gliński, członek zarządu Banku Millennium, Rafał Plutecki, szef Google Campus Warsaw, Damian Puczyński, prezes zarządu Grupa Soppoint, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Grupa PZU zaprasza wszystkich gości forum do odwiedzenia naszej strefy prezentującej spółkę. Każdy będzie mógł zmierzyć się ze sztuczną inteligencją sterującą zrobotyzowanym stanowiskiem do szachów KoNaR. Mecze ze sztuczną inteligencją rozegrają także znani i utytułowani polscy mistrzowie szachowi. Zachęcamy również do wizyty w Centrum Konsultacji dla małych i  średnich przedsiębiorstw. Jest to wspólna inicjatywa PZU, Pekao i Alior Bank skierowana szczególnie do przedstawicieli tego dynamicznie rozwijającego się sektora polskiej gospodarki.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo – politycznych w Polsce. Jego XXVII edycja trwać będzie od 5 do 7 września 2017 roku pod hasłem „Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?”.