Ważne treści w atrakcyjnej formie. PZU wspólnie z Huyen i Marcinem, twórcami popularnonaukowego kanału na YouTube emce kwadrat, radzą jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. „Ten film może kiedyś uratuje Ci życie” już jest hitem sieci. W ciągu zaledwie doby od premiery obejrzało go  ponad 350 tysięcy osób.

Emce kwadrat to kanał na YouTube, w którym różne naukowe zagadnienia wyjaśniane są w luźnej, ciekawej, a czasem zabawnej formie. Kanał tworzą dwie osoby – Huyen i Marcin.

Internetowy poradnik „Ten film może kiedyś uratuje Ci życie” youtuberzy przygotowali wspólnie z PZU. Huyen pokazuje w nim jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w każdym domu. Dowiemy się m.in. jak zgasić płonącą kuchenkę, wydostać się z ogarniętego pożarem budynku czy wezwać pomoc w potrzebie.

– Takie rzeczy po prostu trzeba wiedzieć, bo jak trafnie zauważają twórcy emce kwadrat, może to kiedyś uratować Ci życie. PZU wspólnie z popularnymi youtuberami chce docierać z tą pożyteczną wiedzą do jak największej liczby internautów – mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PZU.

– Uważamy, że otaczający nas świat jest niesamowity i lubimy dowiadywać się jak działa. Najczęściej po prostu sami jesteśmy czegoś ciekawi i szukamy odpowiedzi, wyjaśnienia, „Jak?”, „Dlaczego?” – mówią Huyen i Marcin.

Pierwszy film Huyen i Marcina powstał w 2014 r. Dwa lata później twórcy kanału emce kwadrat otrzymali dwie prestiżowe nagrody Grand Video Awards, za film popularnonaukowy roku oraz za osobowość roku.