Niewątpliwie duże szanse na zatrudnienie dla polskich pielęgniarek i pielęgniarzy nadal zapewnia wyjazd za granicę. Liderem wśród pracodawców na rynku belgijskim jest firma Bond Moyson, oferująca miejsca pracy dla pielęgniarek oraz pielęgniarzy środowiskowych.

Bond Moyson jest przedstawicielem branży medycznej, który na rynku belgijskim działa od wielu lat, zatrudniając liczną grupę lekarzy, pielęgniarek i opiekunów medycznych, w tym również pracowników z Polski. Obecnie firma planuje zatrudnić około 5 nowych pracowników, a w kolejnych latach liczba wolnych miejsc pracy zdecydowanie wzrośnie.

Bond Moyson to przede wszystkim solidna marka, budząca zaufanie klientów na terenie całej Flandrii. Z opieki zdrowotnej firmy korzysta co drugi mieszkaniec Belgii, a co piąty decyduje się na stałą opiekę medyczną.

Rekrutacja na stanowiska pielęgniarek i pielęgniarzy środowiskowych wciąż trwa, a rozpoczęcie pracy planowane jest na maj 2017. Poszukujemy przede wszystkim osób wyróżniających się empatią, które mają naturalny talent do nawiązywania i budowania pozytywnych relacji z pacjentami. Osoby zainteresowane tym stanowiskiem będą pracowały w środowisku domowym pacjenta, ważna jest zatem możliwość dojazdu do osoby wymagającej pomocy medycznej – zaznacza Maja Wójcik, specjalista ds. rekrutacji w Adecco Poland. W tym celu Bond Moyson wspomaga swoich pracowników, oferując im do dyspozycji samochód służbowy.

Rozpoczynając pracę na terenie Belgii początkowo barierą może okazać się brak znajomości języka, jednak pracodawca wykazuje się pomocą, zapewniając dwumiesięczny kurs online w Polsce, jeszcze przed rozpoczęciem zatrudnienia oraz jego kontynuację na terenie Belgii. Oczywiście ogromnym atutem będzie również znajomość języka angielskiego, która na początek zdecydowanie wystarczy do nawiązania kontaktu z pacjentem.

Stanowisko pracy pielęgniarki środowiskowej wiąże się głównie z częstymi wizytami domowymi oraz opieką w zakresie medycznym nad osobami starszymi i pacjentami po wypadkach, wymagającymi stałej opieki. To także pielęgnacja pacjentów przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Zdajemy sobie sprawę, że to stanowisko wymaga nie tylko dużego nakładu pracy, ale także poświęcania uwagi każdemu pacjentowi i wielogodzinnej pracy, dlatego też oferujemy elastyczne godziny pracy, atrakcyjne wynagrodzenie oraz dodatkowy system bonusów – podkreśla specjalistka.

Mając na uwadze wciąż niestabilną sytuację pielęgniarek na rynku polskim, jak również bardzo często niechęć do rozłąki z najbliższymi, Bond Moyson zapewnia zakwaterowanie zarówno dla osób rozpoczynających pracę, jak też dla ich współmałżonków czy całych rodzin. Warto tutaj dodać, że miejsce pracy oraz zakwaterowania zlokalizowane są w jednej z najpiękniejszych i najspokojniejszych części Flandrii zachodniej – okolicach Ostende, Knokke czy Brugii; znanej ze swojej pięknej starówki i miana flamandzkiej Wenecji. Są to głównie regiony wybrzeża z dostępem do nadmorskich plaż. Taka lokalizacja jest idealnym miejscem na odpoczynek, zwłaszcza po godzinach pracy – opisuje Maja Wójcik.

Z ofert pracy w firmie Bond Moyson skorzystało już wielu lekarzy, pielęgniarek i specjalistów, w tym pielęgniarki z Polski, współpracujące z placówką od 2011 roku do chwili obecnej. Powodem, dla którego przedstawiciel Bond Moyson zdecydował się na zatrudnienie kandydatów z Polski są przede wszystkim: rzetelność i zaangażowanie w wykonywaną pracę, bardzo dobre kontakty z pacjentami a także pozytywne nastawienie do wykonywania niełatwego, aczkolwiek przynoszącego satysfakcję zawodu pielęgniarki.

Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem szczegółów dotyczących pracy na stanowisku pielęgniarki lub pielęgniarza zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz składania aplikacji:

Maja Wójcik

e-mail:  maja.wojcik@adecco.pl

telefon kontaktowy: 0048 723 193 104