Wrażliwość na sztukę to otwartość na piękno. To umiejętność patrzenia i widzenia. To umiejętność dostrzegania. Namiętność do sztuki, to potrzeba odpowiedniej estetyki w każdym momencie dnia. Z tej potrzeby powstało Your Art Maison Gallery, miejsce niezwykłe i wykraczające poza tradycyjną galerię sztuki.

11 kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie Your Art Maison Gallery we wspólnej przestrzeni z Showroomem Space Design. Wyjątkowy event, który połączył sztukę z designem na najwyższym poziomie, zgromadził liczne grono koneserów i mecenasów sztuki. Na 3 piętrach Space Design zaprezentowane zostały wybrane prace artystów ze światowym dorobkiem, twórców doskonale znanych wśród kolekcjonerów sztuki zarówno na rynku polskim, europejskim, jak i światowym.
Your Art Maison Gallery powstało z miłości do sztuki współczesnej XX oraz XXI wieku. Jej założycielkami są Krystyna i Joanna Polus, matka i córka, kolekcjonerki sztuki i jej pasjonatki, które osobiście przywitały i oprowadzały gości po galerii. Wydarzenie było też okazją do spotkania i rozmowy z wybranymi artystami, których prace znalazły się w przestrzeni galerii.

Joanna i Krystyna Polus - YAM otwarcie 11.04 (3)

Z galerią współpracują między innymi Bogumił Książek – artysta ceniony przez kolekcjonerów z Włoch, Grecji i Wielkiej Brytanii oraz rzeźbiarz Bronisław Krzysztof, którego prace znajdują się w kolekcjach arystokratów francuskich i angielskich. W gronie osobowości twórczych związanych z galerią są także między innymi Ivo Nikić, Julia Curyło, Paul Bik czy Tomasz Górnicki. Galeria Your Art Maison ma w planach także wystawy w takich miejscach jak Paryż, Londyn czy Dubaj.

Do tej pory galeria organizowała wystawy na zasadach pop up gallery. Teraz przyszedł czas na stałe miejsce ekspozycji prac i spotkań z klientami w Warszawie.
Stacjonarna siedziba Your Art Maison Gallery w przestrzeni Space Design jest wyjątkowym miejscem, gdzie sztuka przeplata się z designem, wzajemnie na siebie oddziałuje, inspiruje i doskonale uzupełnia.

Partnerami eventu inauguracyjnego byli: Citi Handlowy, Citigold Private Client, Space Design Showroom & Biuro Projektowe, Sisley, Mielżyński Wines Spirits Specialities, Voda Naturalna, Quintessentially oraz Dr Irena Eris. Patronat medialny objęli „Monogram” oraz „Sense of Beauty”.