Współpraca OMEGA z Emirates Team New Zealand rozpoczęła się w 1995r., w czasach słynnego skipera Sir Petera Blake’a, legendy regat dookoła świata i Pucharu Ameryki. Od tego czasu wsparcie OMEGA dla zespołu Kiwi było coraz większe.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGA, bardzo entuzjastycznie ocenia szanse zespołu w tym roku: „Mamy co podziwiać w zespole Emirates Team New Zealand. Ich wartości odzwierciedlają te, reprezentowane przez markę OMEGA. Po pierwsze, zespół przykłada wielką wagę do precyzji oraz wykazuje determinację w pokonywaniu granic. Stoi za nimi wspaniała historia, a wykonanie ich łodzi, co oczywiste, stanowi znakomity przykład piękna i designu. Widok nazwy OMEGA na jej żaglach, to wielki powód do dumy dla naszej marki.” W ramach współpracy z Team New Zealand OMEGA zaprezentowała dwa nowe modele zegarków.

W drodze po żeglarski „Święty Graal” załoga Emirates Team New Zealand na wodach Great Sound u wybrzeży Bermudów da z siebie wszystko. OMEGA i wielu oddanych fanów zespołu będzie trzymać kciuki, by Kiwi po raz kolejny w swojej historii wznieśli upragnione trofeum.