W Budapeszcie rozpoczęły się 17. FINA Mistrzostwa Świata w Pływaniu, a prestiżowa szwajcarska marka zegarmistrzowska OMEGA, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia, pełni w nich rolę oficjalnego chronometrażysty i administratora danych, zapewniając precyzję godną najlepszych pływaków na świecie.

Oficjalny Chronometrażysta zawodów – OMEGA będzie służyć 3 tysiącom sportowców we wszystkich 6 dyscyplinach: pływaniu, piłce wodnej, skokach do wody, pływaniu długodystansowym, skokach z dużej wysokości oraz pływaniu synchronicznym.

Tegoroczne zawody w pływaniu długodystansowym zostaną rozgrane w wodach pięknego Jeziora Balaton. OMEGA zaprezentuje w nich nową technologię, która zapewni jeszcze większe emocje widzom zgromadzonym na brzegu. Zespół chronometrażystów będzie dysponował dwoma unikalnymi bojami, które umieści w wybranych punktach trasy wyścigu. Każdą boję wyposażono w antenę odbierającą sygnały ze specjalnych nadajników umieszczonych na nadgarstkach pływaków. Gdy pływacy będą mijali boje, ich międzyczasy będą przekazywane do chronometrażystów, którzy zaprezentują je widzom na tablicach elektronicznych. Dzięki temu systemowi fani pływania będą mogli dokładnie śledzić przebieg wyścigu i emocjonować się zawodami.

Alain Zobrist, Dyrektor Generalny OMEGA Timing, mówi, „Nowa technologia OMEGI w pływaniu długodystansowym, którą wprowadzamy w Budapeszcie sprawi, że ta dyscyplina pływacka stanie się dużo łatwiejsza w odbiorze. Dotychczas, zorientowanie się w przebiegu wyścigu stanowiło dla widzów pewne wyzwanie. Oferujemy jednak ekscytujący system, dzięki któremu zmiany pozycji pływaków w wyścigu są o wiele bardziej przejrzyste.”

Nowa technologia będzie współpracować z bramką OMEGA Open Water Gate, która jest wykorzystywana w organizacji zawodów od kilku lat. Gdy pływak dotknie bramki na końcu wyścigu, jego nadajnik reaguje na kontakt i dokładny czas pomiaru jest rejestrowany.

Odbywające się w dniach 14-30 lipca FINA Mistrzostwa Świata w Pływaniu to najważniejsza impreza w kalendarzu światowej federacji pływackiej. Tegoroczna edycja w Budapeszcie jest także największym wydarzeniem sportowym w historii Węgier. OMEGA z radością, kolejny raz odegra swoją rolę w zawodach. Marka od wielu lat pozostaje w centrum najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym sporcie pływackim. Oprócz funkcji oficjalnego chronometrażysty zawodów odpowiada za rozwój wielu kluczowych technologii wykorzystywanych do pomiaru i rejestracji wyników.