OMEGA na drodze do rekordu chronometrażu sportowego Igrzysk Olimpijskich. Marka ogłasza przedłużenie globalnej umowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOL) do 2032 roku. XXXV Igrzyska Olimpijskie w 2032 roku wyznaczą stulecie współpracy marki OMEGA z ruchem olimpijskim rozpoczętej podczas Igrzysk Olimpijskich 1932 w Los Angeles.

W tym czasie, OMEGA pełniła rolę Oficjalnego Chronometrażysty Igrzysk 27 razy oraz zaprojektowała i wdrożyła najbardziej zaawansowane na świecie technologie pomiaru czasu w sporcie, w tym: pistolet startowy, tablice dotykowe na basenach oraz kamerę z fotokomórką Scan ’O’ Vision MYRIA, która debiutowała podczas Igrzysk Olimpijskich Rio i jest zdolna rejestrować 10000 obrazów cyfrowych na sekundę.

Ogłoszenie przedłużenia współpracy miało miejsce w Muzeum Olimpijskim w szwajcarskiej Lozannie. W konferencji prasowej wzięli udział Nick Hayek, Dyrektor Wykonawczy Swatch Group, Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Wykonawczy OMEGA oraz Prezydent MKOL, Thomas Bach. OMEGA jest pierwszym na świecie Globalnym Partnerem Olimpijskim związanym umową z MKOL do 2032 roku.

Mr. Hayek & Mr. Bach

Nick Hayek, Prezes Swatch Group powiedział: „Igrzyska Olimpijskie to jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń na świecie, a medal olimpijski pozostaje największym ze sportowych marzeń. Przesłanie jedności poprzez sport dociera do wszystkich mieszkańców planety. Niezależnie od wybranych mediów, ludzie śledzą zmagania sportowców i kibicują swoim faworytom.  OMEGA od 1932 roku ma zaszczyt współtworzyć te wielkie emocje, odmierzając ułamki sekund i milimetry, które decydują o kolejnych miejscach na podium. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że będziemy mogli kontynuować tę tradycję do 2032 roku, który wyznaczy stulecie partnerskiej współpracy OMEGA z ruchem olimpijskim.”

Mr. Bach & Mr. Hayek_3

Prezydent MKOL Thomas Bach entuzjastycznie odniósł się do przedłużonej współpracy OMEGA z MKOL: „OMEGA to światowy lider w dziedzinie chronometrażu sportowego, a przedłużenie naszej umowy do 2032 roku oznacza, że sportowcy olimpijscy będą mogli w dalszym ciągu polegać na eksperckiej wiedzy i doświadczeniu chronometrażystów OMEGA. Rok 2032 będzie szczególny, gdyż wyznaczy stulecie momentu, gdy ruch olimpijski po raz pierwszy zaufał rozwiązaniom pomiaru czasu marki OMEGA.”

Mr. Bach & Mr. Hayek_2

Tsunekazu Takeda, Przewodniczący Komisji ds. Marketingu MKOL dodał: „Jesteśmy szczęśliwi, że OMEGA została pierwszym z naszych Globalnych Partnerów Olimpijskich, z którym osiągnęliśmy porozumienie do 2032 roku. Po raz pierwszy w historii naszej długiej relacji przedłużamy umowę z OMEGA o 12 lat, co pokazuje, jaką siłę mają Igrzyska Olimpijskie i programy komercyjne MKOL.”

Zgodnie z umową, zobowiązaniem OMEGA pozostaną dostawy najbardziej zaawansowanych urządzeń pomiaru czasu i wyników, tablic informacyjnych ustawianych na arenach zawodów (oraz grafik informacyjnych podczas transmisji telewizyjnych), które mają kluczowe znaczenie dla sukcesu kolejnych Igrzysk Olimpijskich.