Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Najbardziej stresogenne zawody świata

Ciekawe czy wasz zawód jest też na tej liście. Otóż w USA zrobiono listę 10 najbardziej stresogennych zawodów świata. Dziesiątkę zamyka (z 200 przebadanych zawodów) zawód taksówkarza na 10 miejscu. Zawód czasem niebezpieczny, odpowiedzialny, w masie konkurencji, stresu punktualnego dotarcia na lotnisko w korkach i wreszcie wysłuchiwania śmiesznych ale i dramatycznych historii opowiadanych przez pasażerów.

A na miejscu 9 nasza codzienna harówa czyli dziennikarstwo. Praca bardzo narażona na stres, na krytykę z zewnątrz jak i wewnątrz redakcji czy wydawnictwa. Teraz czarno na białym możemy zobaczyć jak się krytykuje dziennikarzy myślących inaczej, ale tak było tez za innej władzy. Kiedyś musieli się nieco wysilić aby w obliczu cenzury przekazać w sposób zakamuflowany to co chcieli a nie mogli napisać.

Na miejscu 8 moderatorzy telewizyjni, zwłaszcza programów na żywo. Tutaj stres i presja jest ogromna, czasami nie wszystko da się przewidzieć, nie wszystko obejmuje scenariusz.  A na miejscu 7 seniorzy kadry kierowniczej czyli senior corporate executive,  noszący ogromna odpowiedzialność za wyniki w dużych korporacjach.

Na miejscu 6 mocno narażeni na stres i choroby wieńcowe szefowie PR pracujący dla wymagających klientów o raz klientów, którzy na co dzień potrzebują kontrowersyjnych akcji PR. Dyrektorzy i właściciele takich agencji często są zrywani w środku nocy aby zareagować na to co się dzieje wokół danej firmy.  A na 5 miejscu event managerowie, odpowiedzialni za duże imprezy, za technikę, standardy i publiczność. Też czasami wiele zależy nie od nich a im jest wszystko przypisywane.

Na kolejnym 4 miejscu policja, która ma coraz więcej roboty zwłaszcza ta w landach niemieckich przy okazji dużych imprez, w których uczestniczy tysiące nowych obywateli Republiki Federalnej.

No i podium. Na 3 miejscu piloci samolotów, odpowiedzialni za życie i bezpieczeństwo pasażerów i o nie się martwiących. Na miejscu drugim strażacy, których status zawodowy znacznie wzrósł po wydarzeniach 7.11 w Nowym Jorku, a którzy na co dzień udowadniają jak są potrzebni i jakie męstwo ich pracy musi towarzyszyć.

A na miejscu pierwszym bezapelacyjnie znalazł się zawód żołnierza. W dzisiejszych czasach kiedy armie są zawodowe, co prawda nie ma wojen światowych, ale co rusz jakiś lokalny konflikt i tygiel arabski powoduje, ze są oni potrzebni. Czy ich praca jest stresogenna – wyłącznie. I kapelusze z głów dla armii.

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointcyberatakicyberbezpieczeństwoWiadomości

Rosyjscy hakerzy atakują Polskę w przeddzień wyborów samorządowych. Celem infrastruktura komunikacyjna Polski

AktualnościWiadomości

Jak zapobiegać kradzieży danych podczas podróży służbowych

AktualnościWiadomości

Zestresowany pracą? Dzięki Job Crafting możesz to zmienić

AktualnościWiadomości

Pożegnanie strajków: Lufthansa i Verdi kończą spór dotyczący rokowań zbiorowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: