Mondelēz International, wiodący producent słodyczy w Polsce i światowy lider produkcji ulubionych marek konsumentów, takich jak czekolady i ciastka Milka, ciastka Oreo i belVita oraz cukierki Halls, ogłosił zmianę na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Polski i Krajów Bałtyckich. Od 1 lipca br. funkcję tę będzie pełnił Janusz Idczak. Do Mondelez Polska (wcześniej Kraft Foods Polska), powraca na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Polski i Krajów Bałtyckich po dwóch latach pracy jako Dyrektor Sprzedaży w Jacobs Douwe Egberts PL sp. z o.o. (JDE Poland).

Janusz Idczak będzie kontynuował ambitną strategię rozwoju firmy w Polsce i regionie. Zastąpi na tym stanowisku dotychczasowego Dyrektora Zarządzającego, Zoltána Nováka, który stanie na czele europejskich struktur sprzedaży firmy w Zurychu. 

  “Po pięciu owocnych latach mojej pracy w Polsce mogę z dumą powiedzieć, że dostarczaliśmy polskim konsumentom ich ulubione słodycze, zarówno te, które znali od lat –  Prince Polo i Delicje, jak i nasze kultowe marki – Milka, Oreo, Halls i belVita. Nieustannie ich zaskakiwaliśmy nowościami, których przykładem mogą być: czekolada Milka z ciasteczkami Oreo czy nowe batoniki, produkty sezonowe i nowe formaty przekąsek. Przez lata prowadziliśmy ciekawe aktywacje marketingowe i umacnialiśmy więź z konsumentami, także poprzez zapewnienie dostępności naszych produktów w różnych kanałach sprzedaży. Byliśmy też znaczącym partnerem dla lokalnych społeczności, aktywnie angażując się w lokalne inicjatywy i tworząc nowe miejsca pracy. Było to możliwe dzięki konsekwentnemu inwestowaniu firmy w sieć produkcyjną – siedem zakładów na terenie kraju oraz   niedawno otwarte Centrum Badań, Rozwoju i Jakości w Bielanach Wrocławskich. Teraz, kiedy kierownictwo obejmie Janusz, jestem pewien, że firma nadal będzie się dynamicznie rozwijać. Miałem ogromną przyjemność pracować z nim przez wiele lat w Polsce i na Węgrzech i jestem przekonany, że jest odpowiednią osobą do objęcia stanowiska Dyrektora Zarządzającego. Życzę Januszowi, jak również wszystkim pracownikom firmy powodzenia i mocno trzymam za nich kciuki.” – mówi Zoltán Novák.

Zoltán Novák pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w Polsce przez ostatnie 5 lat, także w kluczowych dla firmy okresach, takich jak m.in.: zmiana nazwy z Kraft Foods na Mondelēz International w 2012 i wydzielenie kategorii kawy w 2015 roku. W tym czasie koncern sukcesywnie się rozwijał, utrzymał pozycję lidera polskiego rynku przekąsek w kategorii ciastek i czekolady, a także wzmocnił pozycję w kategorii cukierków dzięki rozwojowi marki Halls. Firma intensywnie rozbudowywała również swoją sieć produkcyjną obejmującą obecnie 7 fabryk, w tym fabrykę w Skarbimierzu, która z otwartą w 2015 roku Linią Przyszłości wartą 30 mln USD jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Z kolei w czerwcu br., w sąsiedztwie fabryki czekolady w Bielanach Wrocławskich zostało otwarte innowacyjne Centrum Badań, Rozwoju i Jakości – najnowsza inwestycja Mondelēz International w tym regionie, warta 17 mln USD. Firma zatrudnia blisko 4600 pracowników; przez lata stała się także aktywnym członkiem społeczności lokalnych w całym kraju.