Warszawska dzielnica Mokotów, bardzo lubiana przez mieszkańców i ceniona przez kupujących mieszkania, może pochwalić się  inwestycjami, które zostały oddane do użytku w roku 2017 lub na początku 2018, a w których można znaleźć interesujące lokale. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mieszkania w tej dzielnicy nie czekają długo na kupujących.

W ostatnim roku oddano do użytku kilka ciekawych inwestycji na Mokotowie. Szczęśliwi nabywcy lokali bądź prowadzą prace wykończeniowe i związane z urządzaniem wnętrz, bądź powoli zasiedlają zakupione nieruchomości. Dlaczego mieszkania w tej części stolicy cieszą się tak dużą popularnością i sprzedają się tak szybko?

Mieszkanie na Mokotowie wiąże się z wieloma korzyściami. Jedną z nich jest niewielka odległość do ścisłego centrum Warszawy oraz dobre skomunikowanie dzielnicy z innymi częściami miasta. Wiele spośród inwestycji ukończonych w roku 2017 lub w I kwartale 2018 charakteryzuje się położeniem w odległości pomiędzy 4 a 6 km od centrum.

Inną zaletą Mokotowa jest dostępność parków i terenów zielonych, żeby wymienić chociażby Park Arkadia i słynną Królikarnię, Park Promenada wraz z kompleksem stawów Morskie Oko czy rezerwat Jezioro Czerniakowskie. Mieszkanie w dzielnicy, gdzie jest duża dostępność terenów zielonych, dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców, a na tak usytuowane lokum łatwiej znaleźć potem nabywców na rynku wtórnym.

Na terenie dzielnicy, w obszarze Służewca Przemysłowego, znajduje się największy obszar biznesowo-biurowy w stolicy. Tysiące mieszkańców Warszawy dojeżdża tam codziennie do swoich miejsc pracy. W obliczu dużych trudności komunikacyjnych, jakie napotykają każdego dnia pracownicy kompleksu popularnie określanego mianem „Mordoru”, każdy kilometr bliżej do pracy ma duże znaczenie. Dlatego pracownicy biurowców przy ulicy Domaniewskiej, powinni rozważyć kupno mieszkania w rejonie Służewca, na południu lub zachodzie dzielnicy Mokotów, i tym samym ograniczyć czas swojej codziennej drogi do pracy.

W niektórych inwestycjach oddanych ostatnio do użytku na Mokotowie można wybierać spośród kilku, kilkunastu dostępnych jeszcze mieszkań. Warto wymienić inwestycję o nazwie Mokka Mokotów, czy Galeria Park Top przy ul. Obrzeżnej na Służewcu. W tej ostatniej znajdziemy jeszcze dość duży wybór mieszkań o rozmaitych metrażach. Obie inwestycje znajdują się w okolicy ul. Domaniewskiej i są położone nieco dalej od ścisłego centrum Warszawy. Bliżej centrum znajduje się także bardzo ciekawa, nowoczesna inwestycja zrealizowana przez Spectra Development i mieszcząca się przy ul. Bobrowieckiej 10, gdzie można nadal znaleźć mieszkania zarówno większe, jak i bardziej kameralne lub budynek przy ul. Kierbedzia 8. Wobec dużego popytu, jaki panuje na rynku nieruchomości, mokotowskie okazje wydają się być zarezerwowane dla klientów umiejących podejmować szybkie decyzje.

Jarosław Mikołaj Skoczeń