Magazyn finansowy Global Finance po raz kolejny wyróżnił mBank jako najlepszy bank w Polsce – tym razem w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks”. Nagroda potwierdza ważną pozycję mBanku na rynku, podążanie za najnowszymi trendami i precyzyjne dopasowywanie usług do potrzeb klientów korporacyjnych.

Global Finance to międzynarodowy, specjalistyczny magazyn, który od 30 lat zajmuje się analizą rynku finansowego na świecie i co roku nagradza najlepsze instytucje działające w branży. W tym roku w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks” wśród polskich banków zwyciężył mBank.

W corocznym konkursie, Global Finance stosuje wielopoziomowy proces oceny, na który składa się m.in. opinia jurorów Infosys – światowego lidera w zakresie konsultingu, technologii i outsourcingu. Zwycięzcy nominowani są na poziomie globalnym, regionalnym, krajowym oraz w ramach poszczególnych kategorii.

Podstawowymi kryteriami oceny banków w kategorii „World’s Best Corporate/Institutional Digital Banks” są: strategia wobec digitalizacji, skuteczność korzystania z kanałów elektronicznych, wzrost liczby klientów i procesów obsługiwanych elektronicznie, zakres usług oferowanych cyfrowo, mierzalne korzyści osiągnięte dzięki wykorzystaniu potencjału inicjatyw cyfrowych, jak również użyteczność i funkcjonalność samego projektu strony serwisu transakcyjnego i mobilnego.

Jak podkreśliło jury, tegoroczni zwycięzcy w kategorii najlepszy cyfrowy bank dla korporacji, rozumieją, że zarówno klient korporacyjny, jak i detaliczny oczekuje od banków umiejętnego adaptowania nowych rozwiązań.