Turniej 2017 OMEGA European Mastersna polugolfowym w Crans-Montana zakończył się w niedzielę, zwycięstwem Anglika Matthew Fitzpatricka. W otoczeniu cudownych widoków na szczyty Szwajcarskich Alp Fitzpatrick spisywał się znakomicie podczas ostatniego dnia turnieju, aby w emocjonującej dogrywce pokonać Australijczyka Scotta Henda i sięgnąć po trofeum, czek dla zwycięzcy, symboliczną czerwoną marynarkę i zegarek OMEGA Seamaster Aqua Terra 150M Master Chronometer.

Zegarek z najnowszej kolekcji zamknięto w 41 mm, symetrycznej kopercie z 18-karatowego złota Sedna™. Ma brązową tarczę ze słonecznym szlifem i charakterystycznym, poziomym, „tekowym” wzorem. Wskazówki z 18-karatowego złota Sedna™ i indeksy godzinowe wypełnia biała substancja luminescencyjna Super-LumiNova, a okienko datownika znajduje się na godzinie 6. Czasomierz na brązowym pasku ze skóry wyposażono w kaliber OMEGA Master Chronometer 8901 z certyfikatem najwyższego rynkowego standardu precyzji i wydajności wydanym przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS).

OMEGA European Masters to najstarszy turniej golfowy w Europie. Turniej jest ważnym elementem szwajcarskiego dziedzictwa. Od lat zachwyca graczy i miłośników golfa majestatyczną górską scenerią.

Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Wykonawczy OMEGA, który osobiście śledził rozgrywki, powiedział, „To kolejny warty zapamiętania rok na Crans-Montana dla OMEGI. Po raz pierwszy byliśmy gospodarzem OMEGA Celebrity Masters, który okazał się dodatkową, specjalną atrakcją,tej bardzo emocjonującej edycji turnieju OMEGA European Masters. To wspaniały sposób, by podkreślić piękno Szwajcarii i zaangażowanie marki OMEGA w golf.”

Pierwszy turniej European Masters rozgrano już w 1923 roku, ale marka OMEGA pełni rolę sponsora tytułowego tych prestiżowych rozgrywek od 2001 roku.  Zawody rozgrywane w Szwajcarii – domu OMEGA –to szczególnie ważne wydarzenie nie tylko dla zegarmistrzowskiej marki, ale dla całego europejskiego sportu.

OMEGA serdecznie gratuluje Matthew Fitzpatrickowi i życzy pozostałym graczom wielu sukcesów w kolejnych turniejach sezonu.