Linie Emirates zapowiedziały dziś otwarcie trzeciego codziennego połączenia do Brisbane w Australii 1 grudnia tego roku.

Rejs bezpośredni będzie realizowany przez samolot Boeing 777-200LR, na którego pokładzie znajduje się 8 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 216 w klasie ekonomicznej. W ten sposób oferowanie na trasie między Brisbane a macierzystym portem Emirates w Dubaju zwiększy się o 3 724 miejsc tygodniowo w obu kierunkach.

Dzięki temu pasażerowie zyskają większy wybór lotów do Australii – z zaledwie jedną przesiadką w Dubaju – w ramach globalnej siatki połączeń Emirates, w której znajduje się ponad 150 kierunków w przeszło 80 krajach.

Lot nr EK430 z Dubaju zaplanowano na 22:00 z lądowaniem w Brisbane o 18:15 następnego dnia. Lot powrotny nr EK431 z Brisbane zaplanowano na 22:25 z lądowaniem w Dubaju o 7:00 następnego dnia.

Oprócz tego będą realizowane dotychczasowe dwa codzienne połączenia Brisbane-Dubaj. Samolot rejsu EK434 i EK435 kursuje bezpośrednio między Dubajem a Brisbane, a stamtąd do Auckland w Nowej Zelandii, natomiast samolot rejsu EK432 i EK433 kursuje między Dubajem a Brisbane przez Singapur. Ponadto w ramach porozumienia code-share z liniami Qantas, Emirates oferuje dwa połączenia dziennie z Brisbane do Singapuru.

Już wcześniej przewoźnik zapowiedział zastąpienie Boeinga 777-300ER Airbusem A380 w trzecim codziennym połączeniu do Melbourne od 25 marca 2018 roku, dzięki czemu wszystkie trzy loty Dubaj-Melbourne będą realizowane przez A380 linii Emirates.

Australia cieszy się popularnością wśród podróżujących z całego świata ze względu na różnorodne miasta i nadmorski styl życia. Brisbane słynie z bujnego życia kulturalnego i jest głównym portem australijskiego Złotego Wybrzeża, popularnego regionu turystycznego i gospodarza Igrzysk Wspólnoty Narodów w 2018 roku.

Ponadto samolot 777-200LR może przewieźć w luku bagażowym 14 ton cargo. Wśród popularnych towarów przewożonych na tej trasie najprawdopodobniej znajdą się świeże warzywa i mięso, a także środki lecznicze.

W ofercie Emirates znajdzie się coś dla całej rodziny – w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice znajduje się ponad 2 500 kanałów. Pasażerowie mogą również skorzystać z sieci bezprzewodowej na pokładzie.

Podróżującym liniami Emirates przysługują bardzo wysokie limity bagażu – do 35 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej. Przewoźnik obecnie wykonuje 77 lotów tygodniowo z Dubaju do miast w Australii – Brisbane, Melbourne, Perth, Adelaide i Sydney.  Po otwarciu nowego połączenia, liczba lotów do Australii z Dubaju, łącznie z rejsami obsługiwanymi przez Qantas, wzrośnie do 98 tygodniowo.