Lufthansa zrezygnuje z wielu kierowniczych stanowisk i ta liczba będzie większa niż wcześniej zakładano.   Zamiast planowanych 15 procent zostanie zlikwidowanych  nawet do  do 19 procent stanowisk kierowniczych, powiedział szef  Lufthansy Carsten Spohr na Zgromadzeniu Ogólnym  Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych IATA w Cancun, w Meksyku.

Spohr nie ukrywał swojej radości  z wyników i prognoz oraz z  bieżącej działalności przewoźnika. Nadzieją napawa także rosnący popyt w USA i Chinach, który jest znacznie lepszy   niż oczekiwano. Ataki terrorystyczne w Wielkiej Brytanii nie miały wpływu na rezerwacje.

Czy rosnący  popyt może spowodować przewidywania i  prognozę zysku Grupy Dax – tego  Spohr nie chciał powiedzieć.  Lufthansa spodziewa się, że zysk operacyjny w tym roku będzie nieco poniżej 1,75 mld euro w stosunku do poprzedniego roku. IATA podniósł prognozę zysku w 2017 r. dla światowych linii lotniczych w poniedziałek z 29,8 do 31,4 miliardów dolarów. W zeszłym roku zysk operacyjny wyniósł  34,8 mld.

 dpa