Poprzez przejęcie CFI, Commodity Forwarders Inc., jednej z czołowych firm spedycji lotniczej produktów świeżych w USA oraz Trillvane Ltd, jednej z największych firm transportujących produkty świeże w Kenii, Kuehne + Nagel umacnia swoją globalną sieć dystrybucji w temperaturze kontrolowanej poprzez dodanie ponad 150 000 ton przewożonych towarów i wzmacnia swoją pozycję w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w międzynarodowym i krajowym łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej.

CFI, założona w 1974 roku przez Alfreda Kuehlewind jako jednoosobowa firma w Los Angeles transportująca truskawki do Europy, obecnie posiada 14 lokalizacji w całych Stanach Zjednoczonych, włącznie z Alaską
i Hawajami, zatrudniając ponad 700 osób. Firma jest wyspecjalizowana w eksporcie i imporcie owoców morza, wszystkich produktów rolnych, kwiatów oraz produktów zielonych. Jako lider przewozów produktów świeżych w USA, CFI wyróżnia się swoim doświadczeniem, umożliwianiem zaawansowanego śledzenia towarów oraz dostarczaniem wysokiej jakości usług swoim klientom.

Alfred Kuehlewind, założyciel i CEO firmy CFI: „Nie możemy się doczekać, by stać się częścią Grupy Kuehne + Nagel. Planowana transakcja oferuje nam doskonałą perspektywę wzrostu i dostęp do globalnej logistycznej sieci. Klienci obu firm zyskają na rozszerzonym zakresie usług”.

Przejęcie firmy Trillvane Ltd w Kenii pozwoli Kuehne + Nagel umocnić swoją pozycję w zakresie operacji transportowych w temperaturze kontrolowanej pomiędzy Kenią a Europą, w szczególności do Wielkiej Brytanii. Zatrudniając ponad 130 osób firma Trillvane jest wyspecjalizowana w eksporcie kwiatów oraz warzyw. Jej lokalizacja na lotnisku Jomo Kenyatta International w Nairobi pozwala na szybki i łatwy dostęp do wszystkich głównych linii lotniczych, który umożliwia szybszy czas przewozu i załadunku oraz zmniejsza koszty i optymalizuje transport towarów wrażliwych. Ynge Ruud, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę lotniczą: „Te dwa przejęcia oznaczają kolejny ważny krok w naszej globalnej strategii dotyczącej logistyki produktów świeżych.

Obie transakcje umacniają i poszerzają naszą sieć łańcucha dostaw w temperaturze kontrolowanej, łącząc główne kraje produkcyjne z głównymi rynkami odbiorców. Potencjał tego biznesu w ciągle globalnie rosnącym sektorze produktów świeżych jest ogromny. Opierając się na naszej dedykowanej sieci – od teraz największej w branży logistycznej dedykowanej produktom świeżym – i globalnie zintegrowanym systemom IT możemy poszerzyć zakres biznesu i przyspieszyć wzrost w tym sektorze z uwzględnieniem całkowitej widoczności przewozów. Jednocześnie poprawiliśmy krajową i globalną pozycję w spedycji lotniczej. Razem z CFI, Kuehne + Nagel zostanie numerem 2 w usługach spedycji lotniczej na rynku USA, a przejęcie firmy Trillvane umocni pozycję lidera w Kenii.”

Wszystkie strony ustaliły o niepodawaniu ceny zakupu.