Rusza nowy program wideo Wirtualnej Polski. „Obiegówka” na stronie głównej WP będzie pojawiać się od poniedziałku do piątku o 19:00. Premiera pierwszego odcinka już w najbliższy poniedziałek, 12 lutego. Kuba Jankowski będzie przedstawiał subiektywny przegląd wydarzeń z kraju i zagranicy. Program skierowany jest do młodych internautów, zainteresowanych zarówno informacjami, jak i materiałami rozrywkowymi.

W WP zrealizuję format, który od dłuższego czasu chodził mi po głowie. Jego formuła jest wyjątkowa, to duże medialne przedsięwzięcie, które tworzymy wspólnie z grupą młodych ludzi, z odważnymi pomysłami. Z niecierpliwością i radością będę czekał na te wieczorne spotkania z widzami – mówi Kuba Jankowski.

Kuba Jankowski jest prezenterem, scenarzystą, współtwórcą programu „Matura to Bzdura”. Tworzy swój kanał w serwisie YouTube i szkoli w zakresie wykorzystania narzędzi społecznościowych w Internecie.

 

01 Kuba Jankowski WP_.jpg

Kuba Jankowski

Współpracę z Kubą Jankowskim zaczynamy od programu „Obiegówka”, ale w planach mamy kolejne projekty. Jestem pewien, że doświadczenie Kuby z jego działalności w serwisie YouTube pomoże nam w uatrakcyjnieniu oferty wideo dla młodszych użytkowników – mówi Jacek Amsterdamski, dyrektor wideo w Wirtualnej Polsce.

Poza Kubą Jankowskim, do zespołu Wirtualnej Polski dołączy również Aleksandra Gruszczyńska. Będzie odpowiedzialna za wydawanie Strony Głównej WP. Wcześniej pracowała w serwisie INN Poland. Była również dziennikarką Dziennika Gazety Prawnej, gdzie zajmowała się tematyką związaną z rynkiem paliw i motoryzacją. W Gazecie Wyborczej przybliżała czytelnikom zagadnienia związane m.in. z sektorem energetycznym. Karierę dziennikarską zaczynała w Polskim Radiu Katowice.