Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa zarządu Toyota Bank Polska S.A. Nowy szef banku posiada wieloletnie doświadczenie w polskim sektorze finansowym, a z Toyota Bank Polska oraz Toyota Leasing Polska związany jest od ponad 15 lat. 

Bogdan Grzybowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową w finansach rozpoczął w latach 90-tych od pracy na stanowisku analityka w Biurze Maklerskim BRE Bank S.A., a następnie w Ford Bank Polska S.A. W latach 1998-2001 objął stanowisko Kierownika ds. Rozwoju w Fiat Bank Polska S.A., gdzie odpowiadał za trzy marki koncernu: Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo.

W roku 2001 związał się z koncernem Toyota rozpoczynając pracę równolegle na stanowiskach Kierownika ds. Rozwoju banku oraz Kierownika ds. Klientów Flotowych w spółce leasingowej. Po kilku latach objął stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Członka Zarządu Toyota Leasing Polska, a następnie Członka Zarządu Toyota Bank Polska. Łącząc kompetencje związane z bankowością oraz finansowaniem pojazdów, zarządzał i nadzorował sprzedaż produktów obu spółek w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa.

Głównym celem jaki stawia sobie Bogdan Grzybowski w roli Prezesa, jest zacieśnianie współpracy między bankiem, siecią dealerską oraz importerem. Już od powołania na stanowisko szefa banku, rozpoczął nadzór nad intensywnymi pracami związanymi ze zmianami w ofercie produktów bankowych, wzbogacenia oferty banku o produkty jeszcze bardziej dopasowane do potrzeb klientów japońskiego koncernu. Dzięki temu, klienci Toyoty będą mogli korzystać z szerszego wachlarza usług finansowych oraz produktów e-bankingowych na preferencyjnych warunkach.