Capgemini, globalny lider świadczący usługi konsultingowe, informatyczne i outsourcingowe powołał Justynę Piwowarczyk na stanowisko Dyrektora Zarządzającego Business Services, zatrudniającego ponad 4000 osób w centrach w Polsce i Rosji.

Justyna Piwowarczyk posiada 15-letnie doświadczenie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu z naciskiem na transformacje i zarządzanie projektami w grupie Capgemini. Do Capgemini dołączyła w 2002 roku jako specjalista procure-to-pay, procesu zorientowanego na efektywne zarządzanie działem finansowym nowoczesnych organizacji. W kolejnych latach pełniła role związane z zarządzaniem: od lidera zespołu, przez kierownika oraz dyrektora, by w 2016 roku być odpowiedzialną za prowadzenie projektu z ponad 400 osobowym zespołem. Jej nominacja na Center Director Europe Business Services nastąpiła niebawem po jej awansie na pozycję Vice President w Grupie Capgemini, która jest jedną z najwyższych w globalnej strukturze firmy. Na stanowisku dyrektora zarządzającego zastąpiła Marka Grodzińskiego, który zajmował to stanowisko przez ostatnich 10 lat.

„Przyjęcie roli Center Director Business Services Europe to jeden z kamieni milowych w mojej dotychczasowej piętnastoletniej karierze w Capgemini. Rynek outsourcingu idzie dynamicznie w kierunku projektów przekształceniowych, realizowanych w modelu end-to-end,z silnym elementem automatyzacyjnym, w przeciwieństwie do tradycyjnych projektów transakcyjnych. Dynamika pracy jest szybsza, czas trwania projektów krótszy, a same zadania stają się bardziej skomplikowane, skoncentrowane na uzyskaniu szybkich i trwałych korzyści dla klienta. Capgemini Business Services już w tej chwili osiągnął wysoki poziom zaawansowania w drodze do cyfrowej transformacji. Moją rolą jest przyśpieszyć zmiany i przygotować organizację na kolejne wyzwania rynkowe. Cieszę się na nowe możliwości i jestem przekonana, że ze wspaniałym polskim zespołem jesteśmy w stanie zrealizować nasze cele, a nawet o wiele więcej” –mówi  Justyna Piwowarczyk.

„Jestem bardzo zadowolony z faktu, że Justyna zdecydowała się wziąć na siebie wyzwanie, jakim jest przewodzenie naszym centrom w Europie. Jesteśmy świadkami wielkiej zmiany na rynku Business Services. To jednak również zmiana, która ugruntowuje pozycję Polski jako lidera oferty transformacji cyfrowej i miejsca o niezwykłych możliwościach transformacyjnych, silnej ekspertyzie, ugruntowanych relacjach z Klientami i umiejętnościach z zakresu automatyzacji. Wiem, że Justyna wniesie do zespołu dużo energii, a jej przywództwo będzie elastyczne i umożliwi centrum reagowanie na zmieniające się szybko oczekiwania klientów. Zaoferuje również swoją wiedzę na temat prowadzenia programów transformacyjnych, popartą umiejętnościami z zakresu zarządzania zmianą. To zagwarantuje rozwój odpowiednich talentów i możliwości, które pozwolą naszym centrom w Polsce umocnić pozycję pierwszego wyboru klientów, z ofertą centrum usług wspólnych, które ewoluuje wciąż w kierunku cyfrowego świata” – powiedział Jon Bell, Executive Vice President, Head of Global Delivery Business Services, Capgemini.

Biografia

Justyna Piwowarczyk jako Center Director Europe jest odpowiedzialna za europejską sieć centrów usług, która zatrudnia ponad 4000 osób oraz dostarcza szeroki zakres usług dla więcej niż 40 międzynarodowych klientów.

Poprzednio zajmowała stanowisko Head of Project Management Office & Methods for Business Tranformation Services (BTS), świadcząc doradztwo i prowadząc usługi z zakresu zarządzania projektem i zmianą dla kompleksowych programów transformacji.

Justyna dołączyła do Capgemini w lutym 2002 roku i była odpowiedzialna za proces purchase-to-pay (P2P) dla kilku klientów, jednocześnie dostarczając odpowiedniej ekspertyzy do programu Global Enterprise Model© (GEM) w Capgemini. Pełniła role zarządzające dla zespołów P2P dostarczających kompleksowych procesów dla wielu globalnych klientów w obrębie sektora produkcji przemysłowej, w tym International Paper. Justyna zaprojektowała i wdrożyła nowy model operacyjny oraz projekty z zakresu SSC/BPO oraz automatycznej transformacji, zarządzając ponad 400 osobowym zespołem project managerów i asystentów.

Justyna jest kwalifikowanym i certyfikowanym księgowym z 15 letnim doświadczeniu w finansach i rachunkowości na poziomie Agile Practicioner. Posiada również tytuł magistra zarządzania Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie oraz magistra finansów i rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jak również zdobyła MBA z zakresu finansów na National Louis University w Nowym Sączu.