Firma Zyxel Communications ogłosiła, że stanowisko Prezydenta europejskiej części firmy objął Jannik Haargaard. Zastąpił Lee Marsdena, który po 12 latach rozstał się z firmą.

Jannik Haargaard związany jest z firmą Zyxel od ponad 11 lat. Do tej pory piastował wiele stanowisk w różnych częściach Europy, kierując m.in. oddziałami krajowymi firmy w Finlandii i Danii, a także jako Dyrektor Zarządzający w Sphairon GmbH. Przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję Wiceprezydenta ds. Operacyjnych Zyxel Communications w Europie.

– Jannik Haargaard będzie ściśle współpracował z zespołem liderów na całym świecie, aby wypracować jasną wizję dla europejskiego oddziału Zyxel Communications w 2017 roku. Mamy nadzieję, że działania te przyniosą wymierne efekty. – informuje Gordon Yang, Prezydent Zyxel Communications. – Jannik jest doświadczonym liderem. Jego doskonałe wyczucie specyfiki rynku europejskiego pozwoli na dalszy rozwój firmy, który obserwujemy od ostatnich pięciu lat – dodaje Yang.

Dotychczasowy Prezydent, Lee Marsden, kierował europejskim oddziałem Zyxel w okresie przejściowym. Podwoił jej przychody z 80 mln euro w 2012 roku do 150 mln euro w roku 2016.

  W oparciu o wysoką wydajność firmy, zespół Zyxel Communications będzie realizować kolejne cele. Razem z partnerami biznesowymi będzie kontynuować rozwój w segmentach SMB i SP. Rozumiemy potrzeby naszych klientów i wykorzystamy rozwój technologiczny do rozwoju naszej firmy – zapowiada Jannik Haargaard, nowy Prezydent Zyxel Europe.