W rankingu „Najlepszy bank dla firmy”, opublikowanym przez miesięcznik Forbes, ING Bank Śląski zajął III miejsce. Redakcja przyznała punkty za najlepsze produkty i usługi bankowe dla MŚP, a badanie jakości obsługi biznesowych przeprowadzono metodą tajemniczego klienta.

Ranking składał się dwóch niezależnych części. Pierwsza z nich to ocena ofert na podstawie ankiet rozsyłanych przez redakcję do banków, w której pytano o ceny usług, ofertę lokat i kredytów, bankowość mobilną, a także różnorodność oferty dla firm. Tę część oceniała redakcja Forbes i za nią mogła przyznać aż 30 punktów.

Druga część to badanie jakości obsługi, za które bank mógł zdobyć 70 punktów. Audytorzy firmy badawczej Kantar Millward Brown wcielili się w rolę przedsiębiorców poszukujących konta bankowego dla firmy. Oceniono 16 banków mających ofertę dla małych i mikrofirm, przeprowadzając 189 audytów w czerwcu i lipcu 2017 roku. W tej części rankingu ING Bank Śląski został bardzo wysoko oceniony, zajmując drugie miejsce.

W ogólnym rankingu ING Bank Śląski uplasował się na trzecim miejscu zdobywając 68,9 punktów na 100 możliwych.